Trwa ładowanie...

Warszawa. Wybuch samochodu na Bemowie. Są ofiary śmiertelne i ranni

Na ulicy Wrocławskiej w Warszawie (dzielnica Bemowo) doszło do wybuchu samochodu dostawczego, który przewoził butle z gazem. Dwie osoby nie żyją, trzy są ranne. Trwa akcja gaśnicza.

Share
Warszawa. Wybuch samochodu na Bemowie. Są ofiary śmiertelne i ranni
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Dariusz Borowicz
d35ou95

O wybuchu poinformowało warszawskie Ratownictwo Medyczne na Facebooku, a sygnał o tym otrzymaliśmy na platformę dziejesie.wpl.pl.

W rejonie ulicy Wrocławskiej doszło do wybuchu samochodu. Na miejscu działają: W01-91 - Bemowo, W01-94 - Bemowo, W01-42 - Bielany, W03-156 - Babice" - czytamy w poście.

Potwierdziła to stołeczna policja.

d35ou95

- Po godz. 10.30 otrzymaliśmy informację, że pali się samochód dostawczy na ul. Wrocławskiej. Najprawdopodobniej doszło do wybuchu - powiedziała Wirtualnej Polsce podkom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Są ofiary śmiertelne i ranni

Jak podaje TVN24, wybuchły butle z acetylenem, które były przewożone dostawczym autem. Trwa akcja gaśnicza, na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej. Strażacy starają się schłodzić dwie butle, które nie wybuchły. Ulica Wrocławska jest zamknięta dla ruchu, bo szczątki auta są porozrzucane na dużym terenie. Z pobliskich budynków (przedszkole, bloki i punkty handlowe) ewakuowano kilkadziesiąt osób.

Na platformę dziejesie.wp.pl otrzymaliśmy film z akcji gaśniczej.

Początkowo TVN24 informował o jednej ofierze śmiertelnej. Jak podaje Ratownictwo Medyczne, dwie osoby nie żyją (to kierowca auta dostawczego i przechodzień), trzy są ranne, w tym dwie są w stanie ciężkim. Jedna osoba ma złamaną rękę.

d35ou95

- Są ofiary śmiertelne i ranni, ale w tej chwili nic więcej nie mogę powiedzieć. Sytuacja jest dynamiczna. Nadal prowadzona jest akcja gaśnicza - powiedziała Wirtualnej Polsce podkom. Marta Sulowska.

Jak poinformował w TVN24 przedstawiciel straży pożarnej, na chwilę przerwano gaszenie butli, a zastęp ratownictwa chemicznego ze specjalną tarczą sprawdza, czy butle znajdujące się we wraku samochodu są wystarczająco schłodzone.

google maps
Źródło: google maps

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d35ou95

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35ou95
d35ou95