Trwa ładowanie...

Warszawa wygrała rowerową rywalizację miast Europy!

Wygraliśmy m.in. z Rzymem, Tallinnem i Barceloną. "Zdecydowałam o przekazaniu dodatkowego 1 mln zł na infrastrukturę rowerową" - poinformowała prezydent Warszawy

Warszawa wygrała rowerową rywalizację miast Europy!
d4dyww5
d4dyww5

Stolica wzięła udział w* Europejskiej Rowerowej Rywalizacji (European Cycling Challenge) ECC 2014.* W szranki stanęły drużyny z 32 europejskich miast, każdy mieszkaniec miasta poruszający się po nim na rowerze, mógł dopomóc w wygranej. Wystarczyło zainstalować w swoim smartfonie bezpłatną aplikację Endomondo i rejestrować w niej swoje rowerowe podróże po Warszawie. Podróże można też było opisywać bezpośrednio w serwisie www.endomondo.com . Rywalizacja trwała od 1 do 31 maja 2014 r. Europejskie zawody odbyły się po raz trzeci.

Dziś podano oficjalną informację - Warszawa wygrała! Warszawscy rowerzyści , którzy wzięli udział w rywalizacji, przejechali w ciągu miesiąca aż 300 tysięcy kilometrów.

Na drugim miejscu znalazła się Łódź (170 tysięcy km), a na trzecim Rzym z niewiele niższym od Łodzi wynikiem. W czasie rywalizacji w Europie przejechano w sumie 1,6 mln km!

d4dyww5

To wspaniały wynik, bardzo się cieszymy, że Warszawa wygrała. Gratulujemy stołecznym cyklistom! I polecmy im nową miejską stronę poświęconą rowerom: rowery.um.warszawa.pl .

- Zdecydowałam o przekazaniu dodatkowego 1 mln zł na infrastrukturę rowerową. - poinformowała dziś prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Watz. - Wszystkim warszawiakom, serdecznie dziękuję - dodała.

d4dyww5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dyww5