Trwa ładowanie...
d1k70s8

Warszawa wygrała rowerową rywalizację miast Europy!

Wygraliśmy m.in. z Rzymem, Tallinnem i Barceloną. "Zdecydowałam o przekazaniu dodatkowego 1 mln zł na infrastrukturę rowerową" - poinformowała prezydent Warszawy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa wygrała rowerową rywalizację miast Europy!
d1k70s8

Stolica wzięła udział w* Europejskiej Rowerowej Rywalizacji (European Cycling Challenge) ECC 2014.* W szranki stanęły drużyny z 32 europejskich miast, każdy mieszkaniec miasta poruszający się po nim na rowerze, mógł dopomóc w wygranej. Wystarczyło zainstalować w swoim smartfonie bezpłatną aplikację Endomondo i rejestrować w niej swoje rowerowe podróże po Warszawie. Podróże można też było opisywać bezpośrednio w serwisie www.endomondo.com . Rywalizacja trwała od 1 do 31 maja 2014 r. Europejskie zawody odbyły się po raz trzeci.

Więcej o konkursie: Warszawa rowerową stolicą Europy?

Dziś podano oficjalną informację - Warszawa wygrała! Warszawscy rowerzyści , którzy wzięli udział w rywalizacji, przejechali w ciągu miesiąca aż 300 tysięcy kilometrów.

d1k70s8

Na drugim miejscu znalazła się Łódź (170 tysięcy km), a na trzecim Rzym z niewiele niższym od Łodzi wynikiem. W czasie rywalizacji w Europie przejechano w sumie 1,6 mln km!

To wspaniały wynik, bardzo się cieszymy, że Warszawa wygrała. Gratulujemy stołecznym cyklistom! I polecmy im nową miejską stronę poświęconą rowerom: rowery.um.warszawa.pl .

- Zdecydowałam o przekazaniu dodatkowego 1 mln zł na infrastrukturę rowerową. - poinformowała dziś prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Watz. - Wszystkim warszawiakom, serdecznie dziękuję - dodała.

Zobacz również: Warszawa na 8. miejscu najbardziej "urowerowionych" miast w Europie

d1k70s8

Podziel się opinią

Share

d1k70s8

d1k70s8