Trwa ładowanie...

Warszawa wymieni oświetlenie. Koniec dotychczasowej iluminacji świątecznej

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że Warszawa wymieni oświetlenia ulicy na ledowe. Stolica ma dzięki temu oszczędzać 16 mln zł rocznie. Jednocześnie przekazał, że nastał koniec iluminacji świątecznej, jaką znaliśmy do tej pory.

Warszawa wymieni oświetlenie. Koniec dotychczasowej iluminacji świątecznej
d1ukqw5

Rafał Trzaskowski na poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedział, że Warszawa w latach 2021-2022 wymieni wszystkie oprawy oświetleniowe ZDM na ledowe. Dzięki temu miasto będzie oszczędzało 16 mln zł rocznie. To odpowiedź na zapowiedzi innych miast, że oszczędności będą szukać wyłączając oświetlenie w nocy.

Warszawa zajęła stanowisko, że wyłączenie oświetlenia w nocy zagrozi bezpieczeństwu. - Szukamy oszczędności, które nie będą wchodziły w konflikt z naszymi priorytetami - przekazał prezydent i dodał, że ratusz cały czas zastanawia się nad kolejnymi źródłami oszczędności. Ledowe oświetlenie będzie zużywało 3-krotnie mniej energii elektrycznej. Jego zamontowanie oznacza lepszą widoczność i wzrost bezpieczeństwa.

Warszawa. Koniec iluminacji, jaką znamy

Jednocześnie prezydent zapowiedział, że nie będzie iluminacji świątecznej w takim kształcie, do którego się przyzwyczailiśmy. Rafał Trzaskowski zaznaczył, że ta ostatnia została oceniona jako jedna z najlepszych na świecie, ale Warszawa chce dać przykład, że w trudnych czasach trzeba takie inicjatywy potraktować inaczej. Tegoroczna iluminacja ograniczy się do choinki na placu Zamkowym i oświetlenia Traktu Królewskiego.

Zobacz też: Koronawirus w Warszawie. Niezwykłe ujęcia miasta

- W innych miejscach iluminacji nie będzie, dzięki czemu zaoszczędzimy 4 mln zł. Chcemy wysłać klarowny sygnał, że oszczędzamy tam, gdzie możemy, podtrzymując najważniejsze funkcje miasta, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo - podkreślił.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ukqw5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ukqw5