Trwa ładowanie...

Warszawa. Wypadek autobusu na S8. Świadkowie opisują przebieg zdarzenia

Tragiczny wypadek autobusu na wiadukcie na trasie S8 w Warszawie, który przebił barierę i spadł na Wisłostradę. Zginęła 70-letnia pasażerka, blisko 20 osób jest rannych. - Bałam się o życie mojej córki - przyznała jedna z osób podróżujących pojazdem.
Share
Warszawa. Wypadek autobusu miejskiego na trasie S8. Autobus przebił bariery spadł na nasyp przy Wisłostradzie
Warszawa. Wypadek autobusu miejskiego na trasie S8. Autobus przebił bariery spadł na nasyp przy WisłostradzieŹródło: PAP
d8c3l8p

Na miejscu z dziennikarzami rozmawiało kilkanaście osób. Jedną z nich była pani Elwira, która podróżowała w przedniej części autobusu linii 186. Kobieta przyznała, że nie pamięta momentu uderzenia w bariery. - Moją pierwszą reakcją była ochrona ciałem własnej córki. To było dla mnie najważniejsze. Bałam się. Podejrzewam, że inni też - przyznała w rozmowie z reporterem TVN24.

Do wypadku autobusu ZTM linii 186 doszło w środę między godziną 12 a 13. Pojazd z niewiadomych przyczyn uderzył w bariery i wypadł z drogi. Połowa autobusu znalazła się na wiadukcie, a pozostała część spadła z estakady.

- O jest w strasznym szoku. Jeszcze go adrenalina trzyma, bo dopiero zaczyna go wszystko powoli boleć. Zobaczymy później, co będzie, jak go puści ta adrenalina - mówił brat jednego z uczestników wypadku. Mężczyzna dodał, że "dwa miejsca będą wymagały szycia". - Siedział z przodu z dziewczyną. Fakt, że się złapał z barierki, bo tak, to by wyleciał - przyznał.

d8c3l8p

Zobacz także: Warszawa. Wypadek autobusu na S8. "Akcja strażaków jest jak gra w ciężkie bierki"

- Wypadek będzie wymagał dogłębnej analizy. Jak widać, przy tragicznym zbiegu okoliczności, zabezpieczenia użyte na trasie S8 mogą okazać się niewystarczające. Tutaj warto stawiać mocniejsze bariery - przyznał w rozmowie z WP Grzegorz Bagiński, dyrektor generalny firmy Saferoad, zajmującej się zabezpieczeniami drogowymi.

Na miejsce wypadku przyjechał Rafał Trzaskowski. - Mamy 17 osób w szpitalach, duża część z nich jest w szpitalach miejskich. Natychmiast w momencie, gdy otrzymałem informację o wypadku, postawiliśmy szpitale w stan gotowości - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Warszawy.

d8c3l8p

Autobus linii 186 był stosunkowo nowy - do floty ZTM dołączył w grudniu 2019 roku. Obecnie trwa ustalanie przyczyn wypadku. - To było prawdopodobnie zasłabnięcie kierowcy, ale jeszcze nie przesądzajmy. Kierowca był młody - dodał na konferencji Trzaskowski.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca autobusu był trzeźwy. Wykonywał swoje obowiązki zawodowe od godziny 5:30, a więc nie przekroczył czasu pracy. - Apelujemy też do tych kierowców, którzy zdecydowali się na przejazd mostem Grota-Roweckiego. Nie skupiajmy się na tym, co się dzieje na tym zjeździe. Skupmy się na drodze, przejedźmy bezpiecznie, by nie było konieczności reagowania służb w kolejnym wypadku. Apelujemy, by kierowcy kierowali się na inne mosty - przekazał rzecznik warszawskiej policji.

Byłeś świadkiem wypadku na S8? Skontaktuj się z nami lub prześlij nam materiały przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d8c3l8p

Podziel się opinią

Share
d8c3l8p
d8c3l8p