ycipk-19g0ux

Warszawa wysoko w rankingu. Jesteśmy rowerową stolicą Europy?

Mamy powód do dumy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa wysoko w rankingu. Jesteśmy rowerową stolicą Europy?
ycipk-19g0ux

Zgodnie z danymi zaprezentowanymi w raporcie "Transport-Sharing w Europie” warszawskie wypożyczalnie rowerowe plasują się na czwartym miejscu. Natomiast w wynajmie samochodów i skuterów elektrycznych miasto znajduje się w top dziesiątce.

Raport "Transport- Sharing w Europie" powstał na zlecenie Shop Alike. Przedstawia zestawienie miast pod względem najkorzystniejszych warunków wynajmu rowerów, skuterów i samochodów.

Warszawa znajduje się w tym rankingu na czwartym miejscu. Miasto dysponuje 28 jednośladowcami przypadającymi na 10 tys. mieszkańców. Imponują również ceny za godzinę korzystania z rowerów. Jest to średnio 1 zł. Wśród naszych rywali ceny wahają się od 0,17 zł do nawet 18,30 zł za godzinę.

ycipk-19g0ux

Stolicę wciąż czeka dużo pracy w obszarze wynajmu skuterów elektrycznych. Na 10 tys. mieszkańców przypada liczba 0,4 sztuk pojazdów. Godzinny koszt podróży to kwota w wysokości 41,50 zł. W Berlinie taka przyjemność kosztuje 37 zł.

Samochody elektryczne również nie są powszechnie dostępne. Zgodnie z raportem, Warszawa dysponuje pięcioma samochodami w przeliczeniu na 10 tys. osób. Ceny jednak nie są korzystne. Zainteresowani zmuszeni będą zapłacić 66,30 zł. za jednogodzinną podróż. Dla porównania w Bratysławie koszt wynajmu to 6,20 zł.

W ogólnym podsumowaniu Paryż został liderem pod względem transport-sharingu w Unii Europejskiej. Stolica Francji ma do dyspozycji 77 rowerów więcej niż Warszawa, choć ceny są wyższe. Dodatkowo Paryż oferuje większą liczbę przyjaznych środowisku samochodów (19 sztuk na 10 tys. osób) i o 4,6 więcej od skuterów niż Warszawa.

Źródło: Portal Komunalny.pl

ycipk-19g0ux

Oprac. Julia Grzybowska

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

*Przeczytaj też: Jaki wykluczył z posiedzenia pełnomocników z ratusza. "Przekroczono pewne granice przyzwoitości" *

Podziel się
ycipk-19g0ux
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-19g0ux

ycipk-19g0ux
ycipk-19g0ux