Trwa ładowanie...
d33hxk9

Warszawa. Zakaz stosowania dmuchaw na terenach miejskich

Warszawa wprowadziła zakaz stosowania dmuchaw na terenach miejskich. Zakaz wprowadzono w trosce o czyste powietrze i ochronę przed hałasem. To również element walki ze smogiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa wprowadza zakaz stosowania dmuchaw na terenach miejskich
Warszawa wprowadza zakaz stosowania dmuchaw na terenach miejskich (East News)
d33hxk9

Wprowadzenie zakazu oznacza, że liście i skoszona trawa będą zamiatane, grabione lub zbierane za pomocą urządzeń ssących.

W stolicy już od kilku lat tereny przy ulicach są sprzątane bez użycia maszyn wydmuchujących liście.

Teraz miasto wprowadziło całkowity zakaz stosowania dmuchaw podczas prac porządkowych. Dotyczy nieruchomości zarządzanych i gospodarowanych przez Warszawę. Zakaz dotyczy nowo zawieranych umów. Podpisane przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego zarządzenie dostali dyrektorzy biur, burmistrzowie, jednostki miejskie i zarządcy miejskich nieruchomości.

Jak podkreśla ratusz, jest to element walki ze smogiem. W powietrzu będzie mniej spalin i wzbijających się z chodników pyłów. Hałas i spaliny nie będą płoszyć zwierząt. W powietrzu nie będzie unosić się kurz.

„W aglomeracji warszawskiej od 2018 r. obowiązuje zakaz używania dmuchaw do sprzątania liści z chodników oraz trawników będących w zarządach dróg gmin i województwa na podstawie programów ochrony powietrza Uchwał Sejmiku Województwa Mazowieckiego” - informuje ratusz w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d33hxk9

Podziel się opinią

Share
d33hxk9
d33hxk9