Trwa ładowanie...

Warszawa. Zaplanuj jednodniowy wypad za miasto. Ruszył konkurs

Stołeczny ratusz ogłosił konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych pt. "Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej".

Share
Warszawa. Zaplanuj jednodniowy wypad za miasto. Ruszył konkurs
Źródło: Urząd m.st. Warszawa
d1dsq30

Mieszkasz niedaleko Warszawy lub spędzasz w podwarszawskiej gminie letnie wakacje? Stolica zachęca do wzięcia udziału w konkursie polegającym na zaplanowaniu jednodniowego wypadu poza miasto. Chodzi o stworzenie pewnego rodzaju opisu, kartki z przewodnika w formacie A4. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży.

Warszawa. Lokalne atrakcje poza miastem, przyroda i krajobrazy

"Należy przedstawić w zachęcający sposób wszystkie atrakcje, które znajdują się w okolicy, lokalną przyrodę, krajobrazy czy rekreacyjne tereny sportowe. Praca powinna zawierać: nazwę miejsca, rysunki lub samodzielnie wykonane fotografie ilustrujące dane miejsce, opis wycieczki i miejsc wartych odwiedzenia lub mapę. Podczas planowania wycieczki pamiętajmy o dbaniu o środowisko naturalne podczas podróży, a odwiedzane miejsca zachowajmy w takim samym stanie, w jakie je zastaliśmy" – wyjaśnia Urząd Miasta.

Jak podaje ratusz, nadesłane prace zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych:
1. uczniowie klas 0 – 3
2. uczniowie klas 4 – 8
3. uczniowie szkół ponadpodstawowych.

d1dsq30

Zobacz także: Viki Gabor o swojej karierze. "Nie mam takiego dzieciństwa jak inni"

Laureaci konkursu otrzymają aparaty fotograficzne, czytniki do e-booków i słuchawki bezprzewodowe.
Wszystkie zainteresowane osoby powinny dostarczyć prace do 28 września na adres mailowy: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl z tytułem "Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej".

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dsq30

Podziel się opinią

Share
d1dsq30
d1dsq30