Trwa ładowanie...
d32dzrx

Warszawa. Zmarł senior pobity w domu opieki. Dwie osoby oskarżone

Do sądu trafiła sprawa pobicia 75-latka w domu opieki społecznej. Senior zmarł na skutek obrażeń. Na ławie oskarżonych zasiądzie dwóch mężczyzn. Jednemu z nich grozi dożywocie. Drugiemu - pięć lat więzienia.
Share
Warszawa. Zmarł senior pobity w domu opieki społecznej [zdj. ilustracyjne]
Warszawa. Zmarł senior pobity w domu opieki społecznej [zdj. ilustracyjne]Źródło: Getty Images, Fot: Getty Images
d32dzrx

75-letni mężczyzna był podopiecznym jednego z białołęckich domów opieki społecznej. Został pobity 12 września przez kolegę, z którym od dłuższego czasu przebywał w domu pomocy społecznej. Wstępne ustalenia wskazywały, że między pensjonariuszami - 68-latkiem i 75-latkiem doszło do awantury.

Starszy mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Policja zatrzymywała 68-latka. W trakcie zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Warszawa. Akt oskarżenia pod koniec listopada

Pod koniec listopada Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ przesłała akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. Oskarżono dwóch mężczyzn. Obaj przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia.

d32dzrx

Pierwszy oskarżony to 68-letni Bogdan D. Odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 75-latka, w wyniku którego mężczyzna zmarł. Grozi mu kara od pięciu lat więzienia, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

W trakcie śledztwa prokuratura postawiła zarzuty jeszcze jednemu mężczyźnie. Gabriel G. został oskarżony o nieudzielenie pomocy pobitemu. Śledczy twierdzą też, że mężczyzna utrudniał postępowanie, pomagając prawdopodobnemu sprawcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej.

Grozi mu za to do pięciu lat więzienia. Mężczyzna będzie odpowiadał z wolnej stopy. Prokuratura nie wnioskowała dotychczas o stosowanie wobec niego środków zapobiegawczych.

Źródło: TVN Warszawa

d32dzrx

Program wsparcia dla seniorów. Skorzystało tylko 12 tys. osób

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32dzrx

Podziel się opinią

Share
d32dzrx
d32dzrx