Trwa ładowanie...

Warszawa. Zmiany na ulicy Płaskowickiej od wtorku

We wtorek, 31 marca, zmieni się organizacja ruchu na ul. Płaskowickiej na Ursynowie. Zmiany dotyczą odcinka między ulicami Gandhi a Pileckiego. Dotychczasowa jezdnia będzie zamknięta. Ruch zostanie skierowany na nową jezdnią.

Warszawa. Zmiany na ulicy Płaskowickiej od wtorkuŹródło: Materiały prasowe, fot: Urząd Miasta Warszawa
d413b9v
d413b9v

W ramach budowy Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie powstaje druga jezdnia ul. Płaskowickiej. Obejmuje ona odcinek od ul. Pileckiego do centrum handlowego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Gandhi i połączeniem z drogą ekspresową (węzeł Ursynów Zachód). Prace na tym odcinku są już zaawansowane.

Wykonawca we wtorek, 31 marca, ok. godz. 7 zamknął istniejącą jezdnię ulicy Płaskowickiej pomiędzy wjazdem na parking centrum handlowego na wysokości ul. Gandhi a ulicą Pileckiego. Ruch w obydwu kierunkach jest skierowany na nowo wybudowaną jezdnię północną. Przywrócone zostało połączenie z ul. Polskie Drogi. Po północnej stronie ulicy będzie odbywał się również ruch pieszych i rowerzystów.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy, czyli części drogi ekspresowej S2 jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”.

Zadanie podzielono na trzy odcinki. W ramach odcinka „A” na Ursynowie powstaje m.in. tunel wzdłuż ul. Płaskowickiej i dwa węzły drogowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d413b9v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d413b9v