Trwa ładowanie...
holderName

Warszawa. Znana Galeria Sztuki na Żoliborzu zlikwidowana

Galeria działająca na Żoliborzu od 2008 roku przechodzi do historii. Burmistrz zakończył wynajem lokalu miejsca, w którym przez lata odbywały się wystawy artystów powiązanych z uczelniami z całej Polski. „W ten sposób niszczy się charakter kulturalny dzielnicy i miasta!” skomentował zajście ruch miejski "Miasto Jest Nasze".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Znana Galeria Sztuki na Żoliborzu zlikwidowana.
Warszawa. Znana Galeria Sztuki na Żoliborzu zlikwidowana. (facebook)
holderName

Warszawa. Galeria Sztuki znika z mapy Warszawy

Galeria Sztuki Wystawa znika z kulturalnej mapy Warszawy. W galerii znajdującej się przy Alei Wojska Polskiego 29 przez lata prezentowane były prace i wystawy artystów związanych z uczelniami plastycznymi nie tylko z całej Polski, ale również zagranicy. W organizowanych wernisażach mogli brać udział również mieszkańcy.

"Gazeta Żoliborza" podkreśla, że w liście skierowanym przez Stowarzyszenie „Po pierwsze rodzina” do Pawła Michalca, burmistrza Żoliborza wspomniane zostało, iż "Wystawa" jest jedyną galerią w dzielnicy, która prezentowała sztukę współczesną. Cytowany przez serwis profesor Adam Myjak, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie podkreślił w oficjalnym piśmie do burmistrza, że w galerii odbyło się wiele ważnych wystaw profesorów i studentów ASP a jej zamknięcie spowoduje niepowetowaną stratę.

holderName

Do kwestii zlikwidowania galerii odniósł się również żoliborski oddział warszawskiego ruchu miejskiego "Miasto jest nasze".

- Burmistrz Paweł Michalec z @PORP_Warszawa zakończyła wynajem lokalu w alei Wojska Polskiego 29. Była tam Galeria Sztuki Wystawa. Jedno z ciekawszych miejsc artystycznych w Warszawie. W ten sposób niszczy się charakter kulturalny dzielnicy i miasta! - napisali przedstawiciele ruchu na twitterze.

Temat wynajęcia lokalu po Galerii poruszony został podczas jednej z sesji rad dzielnicy.

- Z ostatnich informacji wynika, że lokal został przejęty przez dzielnicowy Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami. Dotychczasowy najemca oddaje lokal. Będzie on przeznaczony w konkursie profilowanym na żłobek, przedszkole, bądź punkt przedszkolny - powiedziała wówczas Agata Marciniak- Różak, wiceburmistrz dzielnicy.

holderName

Zobacz także:Koncerty chopinowskie online. Organizatorzy mają sposób na pandemię

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName