Trwa ładowanie...

Warszawa. Znęcał się nad żoną i córką? Trafił do aresztu

Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stosowanie gróźb karalnych oraz złamanie sądowego zakazu zbliżania się do żony i córki. Mężczyzna miał znęcać się nad nimi psychicznie i fizycznie. Gdy trafił do policyjnego aresztu, miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Share
Warszawa. Sąd wydał postanowienie o zastosowanie wobec mężczyzny dwumiesięcznego aresztu
Warszawa. Sąd wydał postanowienie o zastosowanie wobec mężczyzny dwumiesięcznego aresztuŹródło: Agencja FORUM, fot: Maciej Jeziorek
d3ugze0

Z ustaleń policji wynikało, że 49-latek od dłuższego czasu nadużywał alkoholu. Zgodnie z zawiadomieniem pokrzywdzonej, od listopada 2020 roku do wydania przez sąd zakazu zbliżania się w styczniu 2021 r., mężczyzna znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, krytykował ją, poniżał i wulgarnie wyzywał. Nie dawał kobiecie spać. Budził ją w nocy, szarpał i groził, że ją zabije. Był też agresywny w stosunku do córki. Wyzywał ją słowami wulgarnymi, krytykował i poniżał oraz wielokrotnie budził i szarpał.

Jak podkreśla policja, mężczyzna, który powinien być głową rodziny, stał się oprawcą. Mając dość takiego traktowania, kobieta powiadomiła policję. Zebrany materiał potwierdził zachowanie 49-latka. Do sądu trafił wniosek o zakaz zbliżania się mężczyzny do rodziny.

To, nie spodobało się podejrzanemu. Mężczyzna wracał pod drzwi mieszkania. Wyzywał żonę i córkę, groził im pobiciem, a nawet zabiciem. Nadal poniżał i krytykował obie kobiety.

d3ugze0

- Kiedy po północy przyszedł po raz kolejny, żona wezwała dzielnicowych. Policjanci poinformowali mężczyznę, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, że złamał nakaz sądowy, a wykrzykując groźby, popełnił kolejne przestępstwo. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu - przekazał oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II podkom. Robert Koniuszy.

Podejrzewając, że mężczyzna będzie znęcał nad rodziną, policjanci i prokurator złożyli wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu dwumiesięcznego aresztu.

49-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Spotkał policjantów na katowickiej ulicy. Zdziwił się gdy, zobaczył co robią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ugze0

Podziel się opinią

Share
d3ugze0
d3ugze0