Trwa ładowanie...

Warszawa znowu umożliwia mieszkańcom grillowanie pod chmurką

Stacjonarne grille, które należą do miasta, są ponownie dostępne dla mieszkańców. Korzystając z nich, musimy pamiętać jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i przestrzeganiu dystansu.

Share
Warszawa znowu umożliwia mieszkańcom grillowanie pod chmurką
Źródło: pixabay.com
d1l7vl1

Warszawa udostępnia miejskie grille

Miejskie grille stoją m.in. w parku Picassa na Białołęce, na plaży przy moście Poniatowskim tzw. „Poniatówce”, plaży Saskiej, plaży przy Płycie Desantuna, w Lesie Młocińskim na polanach oraz w Lesie Kabackim. W związku z pandemią koronawirusa były zabezpieczone taśmami i wyłączone z użytku. Teraz znowu możemy z nich korzystać. Ruszty zostały oznaczone spejclanymi plakatami, które przypominają o przestrzeganiu dystansu dwóch metrów pomiędzy osobami, a także zasadach bezpieczeństwa.

Policja i Straż miejska egzekwować będzie przestrzeganie przepisów. W związku z tym osoby, które zdecydują się skorzystać z miejskiego grilla, powinny spodziewać się rutynowych kontroli. To jednak nie wszystko. Podczas urządzania grilla w przestrzeni miejskiej musimy pamiętać o przestrzeganiu przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej, a także zachowania kultury osobistej. Zabronione jest spożywanie alkoholu. Należy również zachowywać porządek i dbać o czystość.

d1l7vl1

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1l7vl1

Podziel się opinią

Share
d1l7vl1
d1l7vl1