Trwa ładowanie...

Warszawiacy coraz chętniej świętują w lokalach

Nie lubimy przygotowywać imprez i sprzątać po nich. Dom to "azyl dla najbliższej rodziny"

Warszawiacy coraz chętniej świętują w lokalach
dlvbjv8
dlvbjv8

Ponad połowa (51%) dorosłych warszawiaków jest zdania, że obecnie imprezy okolicznościowe i towarzyskie organizuje się w lokalach częściej niż jeszcze dekadę temu – wynika z badania przeprowadzonego przez Gfk Polonia na zlecenie restauracji Sphinx.

Tylko co ósmy (12%) mieszkaniec stolicy wskazuje, że takie spotkania dziś częściej odbywają się w domu, a zaledwie 8% warszawiaków uważa, że w ogrodzie czy na działce. Jednocześnie aż 86% warszawiaków uważa, że lokal gastronomiczny jest dobrym miejscem na organizację spotkań okolicznościowych lub towarzyskich.

- Warszawiacy zmieniają swoje przyzwyczajenia związane z celebrowaniem wydarzeń okolicznościowych i towarzyskich. Tego typu imprezy coraz częściej przenoszą się z zacisza domowego do restauracji, specjalnych sal czy pubów. Niemal dziewięciu na dziesięciu mieszkańców Warszawy uważa, że lokal gastronomiczny jest dobrym miejscem, by zorganizować spotkanie okolicznościowe lub towarzyskie. – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

dlvbjv8

Jak wynika z raportu, wśród powodów, dla których dobrze jest zorganizować spotkanie towarzyskie lub okolicznościowe w lokalu, mieszkańcy stolicy najczęściej wskazują na mniej pracy i stresu związanego z przygotowaniem imprezy (79%). Porównując odpowiedzi kobiet i mężczyzn widać 14-punktową różnicę - impreza w lokalu to sposób na uniknięcie pracy i stresu dla 85% pań i 71% panów.

Wśród kolejnych powodów warszawiacy wymieniają brak warunków w domu (71%) i oszczędność czasu (64%). Co piąty (20%) mieszkaniec stolicy jest zdania, że organizowanie przyjęcia czy spotkania towarzyskiego w lokalu jest modne. 15% warszawiaków woli zaprosić gości do restauracji czy specjalnej sali, bo uważa, że dom to azyl przeznaczony wyłącznie dla najbliższej rodziny.

Co czwarty (27%) mieszkaniec stolicy w ciągu roku uczestniczył w urodzinach bądź imieninach dorosłego, które organizowane były w lokalu, a co ósmy (12%) w urodzinach lub imieninach dziecka. Ponadto, w restauracji, kawiarni bądź barze 19% warszawiaków świętowało rocznicę ważnego wydarzenia, chrzest – 18%, komunię – 17%, a wesele – 16% respondentów. Z okazji innego spotkania rodzinnego do lokalu wybrało się 16% mieszkańców stolicy, zaś na inne spotkanie towarzyskie z przyjaciółmi czy znajomymi 44% osób badanych.

A Wy wolicie imprezować w domu czy na mieście?

*Przeczytajcie też: Wraca lodowisko na Rynku Starego Miasta! *

dlvbjv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlvbjv8