Trwa ładowanie...

Warszawiacy w galeriach handlowych

Czy korzystamy z oferty handlowej, gastronomicznej, czy idziemy tam się bawić? Ile czasu spędzamy w galeriach? Przeczytajcie!

Warszawiacy w galeriach handlowych
d41474r
d41474r

Warszawiacy tak lubią przebywać w galeriach handlowych , że na podróż do swojej ulubionej potrafią poświęcić nawet 30 minut. Gdy już do niej dojadą, potrafią w niej przebywać nawet 2 godziny. Tak wynika z badań GFK Polonia, o których czytamy w serwisie Remonitor.pl.

Co kupujemy najczęściej? Przede wszystkim odzież i obuwie - w galeriach handlowych przeznaczamy około 40 proc. budżetu przeznaczonego na te produkty. W 2013 roku ten budżet u przeciętnego mieszkańca stolicy wynosił około 1350 zł. Z badań wynika, że najbardzoej aktywni klienci galerii wydają około 2000 zł (w przeliczeniu na 1 osobę w gospodarstwie domowym).

Nie mamy ulubionej galerii handlowej. Jak wynika z badań, klienci odwiedzający warszawskie centra handlowe robią zakupy w co najmniej trzech, a niektórzy nawet w pięciu centrach handlowych. Bardzo często przy tej okazji odwiedzamy zlokalizowany w galerii sklep spożywczy, także spora część osób, któr wybrały się do centrum handlowego po "spożywkę" odwiedza przy okazji sklepy odzieżow. Bogata oferta warszawska sprawia, że maleje znaczenie bazarów czy tradycyjnych sklepów.

Według badan firmy doradczej Colliers International mieszkańcy Warszawy preferują zakupy w centrach handlowych, takich jak Arkadia (38 proc. ankietowanych), Galeria Mokotów (23 proc. ankietowanych), Złote Tarasy (11 proc.) czy Wola Park (11 proc.). Warszawiacy wolą zakupy w centrach handlowych ze względu na łatwość, wygodę i fakt, że mogą kupić wszystko w jednym miejscu.

d41474r

W stolicy w 2014 roku planowane są 2 duże galerie handlowe jedna w Białołęce, druga w Wilanowie. Planowane są również rozbudowy obecnie stojących. Jednak w stolicy jest jeszcze dużo miejsca, by stawiać całkiem nowe - wynika z analizy wykonanej przez firmę Aecom dla Ratusza. Na podstawie wniosków o zmianę studium zagospodarowania miasta, tak by dopuścić w nim tzw. wielkopowierzchniowe obiekty handlowe wynika, że nowych galerii w stolicy może powstać nawet... 26 .

d41474r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41474r