Trwa ładowanie...

Warszawiakom zabrano już 339 praw jazdy. Podsumowanie pierwszego półrocza

W której dzielnicy kierowcy jeżdżą najostrożniej?

Warszawiakom zabrano już 339 praw jazdy. Podsumowanie pierwszego półrocza
d41njym
d41njym

Od 18 maja obowiązują nowe przepisy drogowe. Wśród pakietu zmian znalazł się również zapis mówiący o tym, że kierowcom którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, na trzy miesiące, odbierane jest prawo jazdy. W Warszawie dokument zatrzymano już 339 osobom.

Najwięcej stracili mieszkańcy Pragi Południe, w sumie aż 50. Wysoko na liście znajduje się też Białołęka oraz Mokotów (28). Poniżej pełna lista.
Bemowo - 21
Białołęka - 28
Bielany - 14
Mokotów - 28
Ochota 22
Praga Południe - 5
Praga Północ - 16
Rembertów - 4
Śródmieście - 10
Targówek - 20
Ursus - 16
Ursynów -22
Wawer - 12
Wesoła - 7
Wilanów - 10
Włochy -15
Wola 14
Żoliborz - 7.

Po wejściu nowych przepisów, 18 maja, już kilkadziesiąt minut po północy policjanci wystawili pierwsze mandaty piratom drogowym. - Tylko między północą a 6 rano zatrzymano trzy prawa jazdy - powiedziała WawaLove.pl Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji . - Kierowcy jechali z prędkością 127, 126 i 123 km/h, w dodatku w terenie zabudowanym - dodała.

Przypomnijmy, że wyższe kary są efektem nowelizacji zaostrzającej kodeks drogowy, w myśl której prawo jazdy może zostać zabrane podczas kontroli policjanta. Ponadto, jeżeli kierowca będzie poruszał się bez ważnych uprawnień, dokument będzie zatrzymany nawet na 6-miesiący. Jeśli i to nie poskutkuje, zostanie skierowany przez właściwego starostę na ponowny egzamin na prawo jazdy.

d41njym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41njym