Trwa ładowanie...

Warszawska ASP zbiera datki na leczenie

Aukcja charytatywna na rzecz leczenia Profesora Zygmunta Januszewskiego

Warszawska ASP zbiera datki na leczenie
d15u57k
d15u57k

Profesor Zygmunt Januszewski - grafik, artysta, autor tysięcy ilustracji, humanista i przede wszystkim wybitny pedagog walczy z chorobą nowotworową - przeszedł dwie skomplikowane kilkugodzinne operacje kręgosłupa, aktualnie przechodzi chemioterapię i rehabilitację. Do przezwyciężenia choroby potrzebna jest nasza pomoc.

Organizatorzy zwracają się z prośbą i apelem o przekazywanie informacji o aukcji charytatywnej na rzecz leczenia Profesora Zygmunta Januszewskiego, która odbędzie się w drugiej połowie stycznia w Galerii Salon Akademii na Traugutta. Uzyskane środki pozwolą na kontynuowanie leczenia, rehabilitację, zakup specjalistycznego sprzętu oraz dostosowanie warunków mieszkaniowych, tak by Profesor mógł normalnie funkcjonować oraz wrócić do pracy.

"Profesor Zygmunt Januszewski jest na Akademii postacią wybitną - jego zaangażowanie w sprawy uczelni i Pracowni Ilustracji wzbudza uznanie nie tylko w środowisku akademickim. Ogrom energii wkłada w pomoc studentom i w promowanie efektów ich pracy. Wydajemy książki autorskie i katalogi. Dzięki jego wyjątkowemu zapałowi i niezłomnej postawie udaje się w pracowni realizować interesujące projekty - również we współpracy z uczelniami i placówkami kulturalnymi na świecie. Jego studenci, wychowankowie oraz asystenci zdobywają prestiżowe nagrody w dziedzinie projektowania książki i ilustracji. Przez 10 lat pracy spod jego ręki wyszło wielu obiecujących absolwentów, którzy doskonale sobie radzą na rynku sztuki i dizajnu, których zaraził swoim entuzjazmem do pracy i młodzieńczą otwartością na nowe idee, pasją w poszukiwaniu własnej tożsamości i miejsca w sztuce. Jego otwartość na eksperyment i twórczą wymianę myśli jest dla nas bezcenna. Dzięki niemu Pracownia Ilustracji odniosła wiele sukcesów obecnie kontynuujemy
projekty, które Profesor zainicjował w zeszłym roku. Chcielibyśmy je wspólnie dokończyć. Z niecierpliwością czekamy - my: współpracownicy i studenci - na jego powrót do pracy."

Aukcję organizuje Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie pod patronatem Rektora Akademii prof. Adama Myjaka i Dziekana Wydziału Grafiki prof. ndzw. Błażeja Ostoja Lniskiego.

d15u57k

Pomożecie?

d15u57k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15u57k