Trwa ładowanie...

Warszawska scena alternatywna dla Sławka Gołaszewskiego

Vavamuffin, Transmisja, TZN Xenna łączą siły, by pomóc legendzie polskiej kultury niezależnej

Share
Warszawska scena alternatywna dla Sławka Gołaszewskiego
d2donx9

Prawie 20 artystów zagra w najbliższy piątek w charytatywnym koncercie dla Sławka Gołaszewskiego. Sławek Gołaszewski nazywany jest jednym z ojców polskiego reggae. Jego książka "Reggae Rastafari" stanowi niemal biblię dla fanów tego gatunku muzycznego w Polsce. Po przebytym udarze i zdiagnozowanym raku mózgu potrzebuje pomocy, by żyć godnie i jak najdłużej.

Sławomir Gołaszewski to postać kultowa i niezwykle zasłużona dla polskiej kultury alternatywnej. Był zaangażowany w wiele działań twórczych. Współpracował z Teatrem Źródeł Jerzego Grotowskiego, współtworzył muzykę dla Teatru Adekwatnego. W latach 80. związał się z muzyczną sceną undergroundową współpracując z wieloma zespołami, np. Kultura, Izrael i Armia. Nieocenione są jego zasługi dla polskiej sceny reggae, którą promował jako dziennikarz prasy i radia. Na falach Polskiego Radia gościł z audycją "Pieśni Wędrowców". Jest autorem wielu książkowych publikacji poświęconych muzyce tego gatunku ("Reggae Rastafari", "Muzyka Drogi", "Reggae Katalog", "Dapspolski - Regementarz"). Pozostaje twórczo aktywny do dziś działając jako producent i performer pod pseudonimem Audiomara.

W piątek w warszawskim klubie CDQ dla Sławka Gołaszewskiego zagrają artyści na dwóch scenach. Bilety w formie cegiełek w całości przeznaczone będą na leczenie artysty. Oprócz koncertów odbędą się inne akcje i inicjatywy m.in aukcja.

d2donx9

Na górnej scenie zagrają:
Jah Love
JungleMan
Joint Venture Sound System
SingleDread
Difel
RootsRevival
Dancehall Masak-Rah
Ras Bass
YasMan
Fatty Fatty
DJ Krzak

Na dolnej scenie zagrają: *M.U.N.
Apacze z Wolnej Vvoli
TZN XENNA
Vavamuffin
TRANSMISJA
STC Tabako
Tony Junior B.I.G.
KaCeZet
*

Koncert poprowadzi Mirosław MAKEN Dzięciołowski

4 stycznia 2013, piątek, godz. 20:00
CDQ, Burakowska 12

Wejście 20zł

d2donx9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2donx9
d2donx9