Trwa ładowanie...
d2wjbo6

Warszawski ekopatrol dostał trzy nowe radiowozy

Są one wyposażone w specjalistyczny sprzęt, zapewniający bezpieczny transport zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawski ekopatrol dostał trzy nowe radiowozy
d2wjbo6

Strażnicy miejscy otrzymali właśnie trzy nowe pojazdy do przewozu zwierząt, odłowionych na terenie miasta. Ratusz przeznaczył na ten cel 250 tys. zł. W każdym z radiowozów znajduje się specjalnie wydzielona część transportowa, zawierająca m.in. oświetlenie i klimatyzację. Ponadto auta mają na wyposażeniu chwytaki oraz sieci weterynaryjne.

- Warszawiacy przyzwyczaili się, że w naprawdę trudnych sytuacjach mogą liczyć na straż miejską – powiedział na uroczystości Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy - Niedawno dwaj funkcjonariusze zostali odznaczeni medalami za uratowanie kobiety z pożaru . Ale ta pomoc nadchodzi także w sytuacjach nietypowych i bardzo kłopotliwych jak np. odłowienie dzikiego zwierzęcia znalezionego w mieście.

Ekopatrol podejmuje interwencje na terenie Warszawy w systemie całodobowym. Wraz z ostatnim zakupem, będzie w sumie dysponował 12 radiowozami. Jest to szczególnie istotne, ponieważ strażnicy otrzymują ponad 30 tys. zgłoszeń w skali roku. Odłowione przez nich zwierzęta nierzadko potrzebują dalszej specjalistycznej pomocy. Trafiają na przykład do lecznic weterynaryjnych lub specjalistycznych ośrodków.

d2wjbo6

Przeczytajcie też: Będą przejścia dla pieszych u zbiegu Alei Jerozolimskich i Emilii Plater

d2wjbo6

Podziel się opinią

Share
d2wjbo6
d2wjbo6