Trwa ładowanie...
Tomasz Jakubowski
10-10-2012 12:31

Warszawski Festiwal Kabaretów Uczniowskich

Organizatorzy czekają na zgłoszenia!

Warszawski Festiwal Kabaretów Uczniowskich
d2v9kyq
d2v9kyq

Festiwal organizowany jest w warszawskim Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batoregojuż po raz trzeci. Zespołów tanecznych, muzycznych i kółek teatralnych mamy aż nadto. Czas na kabarety! - zachęcają organizatorzy - Pokazujemy, że istnieją inne formy, które pozwalają na artystyczne wyżycie się. Jeśli uważacie, że rozśmieszanie ludzi to dla Was bułka z masłem, to koniecznie zgłoście się na WFKU!

Na zgłoszenia organizatorzy czekają* do 16 listopada. WFKU ma dwa etapy: eliminacje i finał. W trakcie eliminacji każdy uczestnik musi zaprezentować jeden występ o dowolnej tematyce i w dowolnej formie. Forma występu jest dowolna (np. stand up, skecz, piosenka), ale ma mieć maksymalnie 15 minut. Organizatorzy serdecznie zachęcają uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Oczywiście nie odrzucają również młodszych i starszych kabareciarzy-amatorów. Spośród zgłoszonych, organizatorzy Festiwalu wytypują tych, którzy wystąpią w finale. *Eliminacje odbędą się 23 XI 2012 roku o godzinie 17:00 w auli II LO im. Stefana Batorego przy ulicy Myśliwieckiej 6 w Warszawie.

Finał jest dwuczęściowy. W pierwszej części uczestnicy przedstawiają ten sam występ, co w eliminacjach. Natomiast w drugiej będą musieli pokazać improwizację na zadany przez organizatorów temat. Czas na jej przygotowanie
będą mieli w przerwie między częściami. Jury finału przyzna punkty uczestnikom, przez co zdecyduje o kolejności zespołów w klasyfikacji generalnej. Wielki finał odbędzie się 7 grudnia.

Jury będzie oceniać uczestników za: pomysłowość, humor, użyte środki artystyczne, zaangażowanie, a zasiądą w nim znane osobistości. Dotychczas w tym gronie znaleźli się już m.in. Jan Pietrzak czy Zbigniew Hołdys.

d2v9kyq

Z Waszym zaangażowaniem każda kolejna edycja będzie większa, lepsza i śmieszniejsza! - mówią organizatorzy.

Szczegóły na stronie WFKU.

d2v9kyq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v9kyq