Trwa ładowanie...

Warszawski Multimedialny Park Fontann wśród 5 najlepszych na świecie!

Pokazy oglądać można we wszystkie piątki i soboty do końca sierpnia o godz. 21.30, we wrześniu o godz. 21.00.

Share
Warszawski Multimedialny Park Fontann wśród 5 najlepszych na świecie!
d3q6t6a
Tryskające pod niebo strumienie wody, klimatyczna muzyka oraz spektakularne efekty multimedialne - parki fontann przyciągają turystów równie skutecznie jak najsłynniejsze muzea świata. Warszawski Multimedialny Park Fontann znalazł się wśród 5 najlepszych tego typu widowisk na świecie. Oto ranking pięciu najlepszych, najbardziej widowiskowych pokazów fontann.

Multimedialny Park Fontann w Warszawie

Jeden z najlepszych i najnowocześniejszych w Europie, a do tego dostępny bezpłatnie. Gromadzi każdego roku milionową publiczność. Każdy sezon to prezentacja nowego premierowego programu. Tegoroczna odsłona jest wyjątkowa - dedykowaną ścieżkę muzyczną stworzył mistrz elektronicznych brzmień Jean Michel Jarre. W warstwie wizualnej oglądamy współczesną interpretację mitu o warszawskiej Syrenie. Animacje połączone z efektami świetlnymi, multimediami, wodą i muzyką tworzą niezapomniane show, na które specjalnie zjeżdżają turyści z innych europejskich krajów. Pokaz oglądać można we wszystkie piątki i soboty do końca sierpnia o godz. 21.30, we wrześniu o godz. 21.00.

Magiczna fontanna w Barcelonie

Najstarsza, zachowana multimedialna fontanna na świecie. Kultowe miejsce, dla wszystkich odwiedzających stolicę Katalonii. Zbudowana w 1929 roku, zniszczona w czasie drugiej wojny światowej została ponownie udostępniona publiczności w latach 50-tych. Spektakle są bezpłatne. Z setek dysz w takt muzyki tryskają strumienie wody tworząc rozmaite kształty i figury - stąd często barcelońskie fontanny bywają nazywane tańczącymi. Muzyczną oprawę spektakli tworzą przeboje muzyki klasycznej, filmowej i popowej. To tu najlepiej posłuchać słynnej „Barcelony” zaśpiewanej przez wyjątkowy duet: Freddiego Mercury’ego i hiszpańską śpiewaczkę operową Montserrat Caballé. Pokazy odbywają się przez cały rok w piątki i soboty, a w szczycie sezonu od czwartku do niedzieli.

d3q6t6a

The Fountains of Bellagio

Gigantyczne fontanny poruszające się w takt muzyki przed Hotelem Bellagio stanowią jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Las Vegas. To przy nich w słynnej finałowej scenie „Oceans Eleven” spotykają się: Brad Pitt, Matt Damon oraz pozostali członkowie złodziejskiej szajki. Fontanny znajdują się na ponad trzyhektarowym sztucznym jeziorze. Woda wystrzeliwuje w niebo z 1200 dysz, efekt wizualny wzmacnia 4,5 tysiąca reflektorów. Usłyszeć tu można największe przeboje muzyki popowej od „Singin’ in the Rain” po „My Heart Will Go On”. Według szacunków koszt budowy fontann wyniósł 75 milionów dolarów. Pokazy odbywają się codziennie od godzin popołudniowych, aż do północy.

The Dubai Fountain

Największy i najnowocześniejszy na świecie kompleks fontann zsynchronizowanych z muzyką. Znajduje się na sztucznym jeziorze w reprezentacyjnej części Dubaju. Woda tryska na 140 metrów w górę, czyli na wysokość równą 45-piętrowemu budynkowi. W repertuarze znajdują się przeboje muzyki arabskiej, ale także największe europejskie i amerykańskie hity m.in. „I Will Always Love You” Whitney Houston, „La vie en rose” Edith Piaf oraz „Thriller” Michaela Jacksona. Niektórzy twierdzą, że warto polecieć do Dubaju tylko na jeden wieczór – by zobaczyć to widowisko. Wstęp jest bezpłatny. Pokazy odbywają się codziennie wieczorem od godz. 18 do 23 co pół godziny.

Fontanna Křižíkova w Pradze

Jedna z największych atrakcji w stolicy Czech. Jej historia sięga 1891 roku, ale swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza wykonanej 100 lat później rekonstrukcji. Woda tryska z trzech tysięcy dysz, a efekty świetlne powstają dzięki 1248 podwodnym reflektorom. W bogatym repertuarze, zmieniającym się każdego wieczoru, są programy złożone m.in. z największych przebojów musicalowych, słynnych motywów filmowych, czy hitów muzyki klasycznej. Amfiteatr może pomieścić kilka tysięcy widzów. Wstęp jest płatny – bilet kosztuje 230 koron. Pokazy rozpoczynają się tuż po zachodzie słońca, ale lepiej wybrać późnym wieczorem – widowisko największe wrażenie robi, gdy dookoła jest naprawdę ciemno.

Przeczytaj też: <a href="http://wawalove.pl/Masz-niepotrzebne-baterie-plastik-puszki-po-farbie-Przyjdz-i-wymien-odpady-na-sadzonke-a22747">Masz niepotrzebne baterie, plastik, puszki po farbie? Przyjdź i wymień odpady na sadzonkę</a>

d3q6t6a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q6t6a
d3q6t6a