Trwa ładowanie...

Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Przenieś się na 4 dni z Warszawy w najpiękniejsze góry świata!

Warszawski Przegląd Filmów Górskich
d2mzxfh
d2mzxfh

11. edycja Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich już w tym tygodniu! Odbędzie się ona w dniach 11-14 grudnia 2014 r. w Kinie Wisła. Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w pierwszych dniach grudnia 2003 roku. Nawiązywała do podobnej imprezy w Lądku Zdroju. Dzisiaj warszawska wersja imprezy jest już na stałe w kalendarzu wydarzeń kulturalnych.

Jak zwykle będzie to wspaniała okazja do zobaczenia najciekawszych produkcji krajowych i zagranicznych kina górskiego z ostatnich lat, jak również wysłuchania prezentacji znanych alpinistów, m.in. Adama Bieleckiego, Leszka Cichego czy Marcina Kaczkana - mówią organizatorzy - *Szczególnie chcemy polecić wielokrotnie nagradzany film "Valley Uprising" z cyklu Reel Rock Tour 2014.* Ten niezwykły obraz opowiada o historii wspinania w Yosemitach, o przemianach obyczajowych, unikalnym sposobie życia, umiłowaniu wolności oraz bandzie wspaniałych i oryginalnych ludzi. **

Interesująco zapowiada się film "Everest. Poza krańcem świata" w formacie 3D. Dzięki najnowszym zdobyczom techniki będziemy mogli śledzić zmagania pierwszych zdobywców najwyższej góry na świecie – Edmunda Hillary’ego i Tenzinga Norgaya – czując się tak, jakbyśmy byli tam z nimi. * Obraz "Stopy na hrebeni" Pavola Barabáša to relacja z zimowego przejścia Grani Tatr, bez wspomagania z zewnątrz, a film "Into the mind"* pokazuje nie tylko brawurowe wyczyny narciarskie, ale też próbuje przeniknąć do umysłów mistrzów narciarskiej akrobacji.

Ceny biletów na pojedyncze seanse:czwartek 16 zł, piątek 18 zł, sob., niedz. 20 zł (z wyjątkiem sob. godz. 18.30 i 20.30 – 25 zł, niedz. godz. 14.00 – 22 zł). Karnety: na całość (12 seansów): 130 zł, jednodniowe (sob., lub niedz.) po 60 zł.

d2mzxfh

Program festiwalu i więcej informacji o filmach znajdziecie TUTAJ .

d2mzxfh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mzxfh