Trwa ładowanie...
d2wjbo6

Warszawski Solaris gotowy na Berlin

W ramach świętowania 25-lecia partnerstwa pomiędzy Warszawą i Berlinem, stołeczne miasto wysłało do stolicy Niemiec autobus, który będzie tam kursował od 1 do 15 lipca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawski Solaris gotowy na Berlin
d2wjbo6

Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe pokazały zdjęcia autobusu, który ruszył z rewizytą do Berlina. Wcześniej do stolicy w ramach wymiany zawitał piętrus z Niemiec. Warszawa i Berlin świętują 25-lecie partnerstwa.

W tym roku Warszawa i Berlin obchodzą 25-lecie partnerstwa. Z tej okazji stolica Niemiec wypożyczyła piętrowego MAN-a, który woził warszawiaków na linii 180 oraz podczas Nocy Muzeów. Po raz pierwszy zobaczyliśmy go na ulicach Warszawy w trakcie wielkiej parady, w której wzięli udział prezydent miasta, Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz burmistrz Berlina, Michael Müller.

Teraz przyszedł czas na rewizytę. Jak poinformowały Miejskie Zakłady Autobusowe, Solaris Urbino 18 o numerze 5408 zameldował się pod Bramą Brandenburską w środę wieczorem. W stolicy Niemiec będzie kursował od 1 do 15 lipca.

d2wjbo6

Wytypowany Solaris wszedł na stan MZA na przełomie roku. Wyróżnia się innowacyjnym rozwiązaniem paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu. W Berlinie będzie można zobaczyć go na liniach X34 oraz M49.

Źródło: (transportpubliczny.pl)

Przeczytaj też: Autobus potrącił Ukrainkę na placu Bankowym

d2wjbo6

Podziel się opinią

Share
d2wjbo6
d2wjbo6