Trwa ładowanie...

Warszawskie inicjatywy: Skrzynka z Pola

Świeże, ekologiczne warzywa i owoce przywożone prosto do domu

Warszawskie inicjatywy: Skrzynka z Pola
d35j2ob
d35j2ob

Moda na jedzenie eko nie przemija.Brak czasu nie pozwala nam biegać po stolicy w poszukiwaniu dobrych produktów. Niedawno pisaliśmy, że w popularnym BioBazarze można zrobić zakupy z dostawą do domu . W stolicy wciąż pojawiają się nowe sklepy, w których nie tylko można zakupić ekologiczne warzywa i owoce, ale i nie martwić się ich noszeniem, bowiem sklep dostarczy nam je pod nos.

W połowie stycznia powstała kolejna taka inicjatywa - Skrzynka z Pola. Pomysłodawcy dostarczają żywność do domów prosto od eko-rolników. W takiej skrzynce znajdziemy nie tylko lokalne owoce i warzywa „prosto z pola”, ale i przetwory, mąki, makarony a nawet sery kozie lub czy płatki.

Skrzynkę wymyślili Michał Gaszyński i Piotr Wieleżyński, którzy w rozmowie z nami wyjaśnili, że pomysł pojawił się właściwie znikąd. Po prostu chcieli zrobić coś fajnego, a widząc, że moda na eko nie gaśnie, wymyślili Skrzynkę.

- Jesteśmy młodzi - mówi Piotr. - Wielu z nas zna warzywa i owoce wyłącznie z marketów. Tymczasem temat eko coraz bardziej się rozwija, ludzie doceniają zdrową żywność. Dodatkowo do każdej skrzynki dorzucamy przepisy i infografikę dotyczącą zdrowego stylu życia. Nie tylko sprzedajemy. Także edukujemy.

d35j2ob

Do wyboru mamy dwie skrzynki. „Jedynkę” i „Rodzinkę”, dopasowane do różnej wielkości gospodarstw domowych. Jedynka kosztuje od 69 zł, Rodzinka - od 109 zł. Ceny te mogą odstraszać, ale po pierwsze: nie są stałe (właściciele już zapowiedzieli obniżkę), po drugie - te skrzynki nie są małe (w "Jedynce" znajdziemy 0.5 kg cebuli, kapustę pekińską, dynię, 0,5 kilo pietruszki, czosnek, dwa pory, kilogram marchewki, tyle samo ziemniaków plus dodatkowy produkt - niespodziankę. Po trzecie - pamiętajmy o jakości tych warzyw - produkty dostarczane są przez producentów, których gospodarstwa posiadają certyfikaty ekologiczne. Tylko to daje pełną gwarancję jakości oraz sposobu wytworzenia przyjaznej środowisku żywności. Po czwarte - skrzynkę z warzywami przywożą nam do domu.

Jak to działa? Wyjaśniają właściciele: Raz w tygodniu dowozimy do Ciebie do domu Skrzynkę wypełnioną lokalnymi produktami głównie z Mazowsza. W zależności od sezonu i dostępności produktów u zaprzyjaźnionych rolników, będziesz dostawał różnorodny wachlarz polskich wyrobów. Płatność może być dokonywana przy dostawie gotówką lub za pomocą przelewu.

Skrzynka z Pola
STRONA INTERNETOWA

d35j2ob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35j2ob