Trwa ładowanie...
d1m0uk2

Warszawskie legendy, szlaki wzdłuż Wisły, parki. Nietypowy przewodnik po Warszawie

Autorzy zachęcają, by spojrzeć na dobrze znane miejsca z zupełnie nowej perspektywy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawskie legendy, szlaki wzdłuż Wisły, parki. Nietypowy przewodnik po Warszawie
d1m0uk2

Niemapa Warszawa to nowy ilustrowany przewodnik po niebanalnych miejscach w stolicy. Skupia się na okolicach Wisły. Autorzy zachęcają, by spojrzeć na dobrze znane miejsca z zupełnie nowej perspektywy.

Niemapa to ilustrowany przewodnik po mieście. Jest tam wiele pomysłów na spędzenie wolnego czasu w mieście. Swoje wersje mają już Łódź, województwo łódzkie, Rzeszów, Wrocław, Lublin, Poznań i Gdynia. W warszawskiej Niemapie można znaleźć najważniejsze stołeczne budynki np. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum nad Wisłą czy ogrody BUW, i parki, szlak wzdłuż Wisły oraz poznać warszawskie legendy: o Bazyliszku, Złotej Kaczce oraz Warsie i Sawie.

– Cieszymy się, że wydawczynie Niemapy zmierzyły się z ujęciem Warszawy w tak zwartym, a zarazem niebanalnym opracowaniu. Dzięki ich przewodnikowi na dobrze znane miejsca w stolicy wielu rodziców spojrzy ze swoimi dziećmi z zupełnie innej perspektywy – mówi Robert Zydel, dyrektor biura marketingu w stołecznym urzędzie.

d1m0uk2

– Chcemy zachęcić rodziców do kreatywnych spacerów – jeśli idziemy po raz setny Krakowskim Przedmieściem, możemy zagrać z dzieciakami w grę przemycającą dawkę historii miasta, a jeśli mamy iść do parku, to czemu nie zajrzeć na Bródno, do Parku Rzeźb prowadzonego przez MSN? – mówią zgodnie pomysłodawczynie serii Niemapa. Monika Szewczyk-Wittek, koordynatorka warszawskiej Niemapy dodaje – Miasto żyje i trzeba mu się stale uważnie przyglądać, szukać niebanalnych miejsc i inicjatyw – zajrzeć do domków fińskich na Jazdowie, poszukać kamiennego niedźwiedzia z legendy albo śmiale podjąć wyzwanie zdobycia Korony Warszawy.

Przeczytaj też: Usuną protestujących sprzed Sądu Najwyższego. Przez przyjazd Trumpa

Podziel się
d1m0uk2

Podziel się opinią

Share

d1m0uk2

d1m0uk2