Trwa ładowanie...

Warszawskie Memy: Leming

"A ty co się śmiejesz? O której dziś zdjąłeś identyfikator?"

Warszawskie Memy: Leming
dq8losf
dq8losf

Kim jest leming? Leming to bardzo często "słoik", przybyły z prowincji, zachłyśnięty konsumpcjonizmem i pogonią za sukcesem. Ma kredyt na mieszkanie i jest najczęściej pracownikiem niższego do średniego szczebla średnio notowanych spółek giełdowych. Nie starcza mu od dziesiątego do dziesiątego, ale zawsze ma pieniądze na nowinki techniczne, drogą whisky czy golfa. Ostentacyjnie nie lubi swojej pracy, ale z niej nie odejdzie, bo obiecano mu podwyżkę, no a z resztą bez niego ta firma padnie. "Lanczyk", "ekspresso" i wakacje w Hurghadzie są ważniejsze od wartości. Leming głosuje też obowiązkowo na Platformę Obywatelską.

Określenia "leming z Miasteczka Wilanów" po raz pierwszy użył w lipcu tego roku dziennikarz tygodnika "Uważam Rze" Robert Mazurek w swoim artykule "Lemingi nad Wisłą". Dlaczego małe zwierzątko stało się symbolem jakiejś grupy społecznej? To przez obiegową opinię, że lemingi mają skłonność do bezmyślnego podążania za stadem, chociaż zoologowie podkreślają, że to mit. Sami mieszkańcy Miasteczka Wilanów mają do tego określenia dystans i chcą nawet nazwać rondo na swoim osiedlu imieniem leminga .

Strona "Warszawski leming" powstała 20 sierpnia i działała aktywnie do 29 września tego roku. Leming ma też swoją krakowską wersję , gdzie również pojawia się leming w wersji kobiecej. Internetowy mem udzielił też wywiadu, który był komentowany jako "pierwszy wywiad z memem". Przeprowadził go dziennikarz "Na:Temat" Patryk Pat Chilewicz , który napisał wiadomość prywatną z prośbą o rozmowę na potrzeby swojego artykułu. W odpowiedzi dowiedziałem się w paru mało pochlebnych wersach-epitetach, że wywiad jest możliwy jedynie publicznie, na stronie, w formie komentarzy pod postem - pisze dziennikarz.

W galerii poniżej znajdziecie zarówno ten "wywiad", jak również przegląd najlepszych memów z warszawskim lemingiem w roli głównej.


dq8losf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq8losf