Trwa ładowanie...
d2z77em

Warszawskie plażowanie na zabytkowej kamienicy przy Targowej

Zamiast reklamy, remontowaną kamienicę przysłoniła praca artystki Jaśminy Wójcik
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawskie plażowanie na zabytkowej kamienicy przy Targowej
d2z77em

Tam gdzie teraz plażują roześmiane postacie, jeszcze kilka dni temu była jedynie zniszczona kamienica. Obecnie trwa jej remont, który ma pomóc przywrócić zabytkowowi stojącemu przy Targowej 43 jego dawny blask. Zanim jednak kamienica odzyska dawne piękno, jej fasadę zdobić będzie artcover autorstwa Jaśminy Wójcik. Praca powstała na siatce zabezpieczającej budynek podczas remontu. Świetnie, że tą zasłoną jest obraz, a nie kolejna, szpecąca krajobraz reklama wielkoformatowa.

Wielkoformatowy obraz - jak zapewnia autorka - ma za zadanie przede wszystkim przypomnieć mieszkańcom Warszawy o tradycji stołecznych plaż. Ale to tylko pretekst do osiągnięcia innych, bardziej wyrafinowanych celów. Bo nie chodzi jedynie o tradycję spędzania wolnego czasu nad Wisłą . "Chcę zainteresować ludzi sztuką – podkreśla autorka projektu. – Może się przy tym zatrzymają, będą chcieli poszukać, dowiedzieć się o co w tym chodzi. Może to będzie początek ich przygody, nawet jeżeli nie z wielką sztuką, to może chociaż coś się w nich przełamie, bo mam nadzieję, że sztuka jest w stanie zmieniać rzeczywistość" – przekonuje Jaśmina Wójcik, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Jest to już drugi artcover na Pradze - pierwszy pojawił się przy ul. Targowej 21. Powstaje tam ekskluzywny budynek mieszkalny.* Dowiedz sie więcej: Artcover na Targowej [ZDJĘCIA]*

d2z77em

Czytaj również: Nowy zabytek w Warszawie!

d2z77em

Podziel się opinią

Share
d2z77em
d2z77em