Trwa ładowanie...

Ważą się losy wspólnego biletu w aglomeracji warszawskiej

Koleje mazowieckie deklarują, że będą zabiegały i broniły tej oferty

Share
Ważą się losy wspólnego biletu w aglomeracji warszawskiej
d19tzrz

Kilka dni temu ZTM Warszawa poinformował, że władzom Warszawy udało się znaleźć porozumienie ze spółką Koleje Mazowieckie. Dariusz Grajda, członek zarządu i dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich zapewnia, że mazowiecki przewoźnik będzie zabiegał i bronił tej oferty - czytamy na portalu www.rynek-kolejowy.pl .

- Koleje Mazowieckie były i są otwarte na dialog i negocjacje. Szczególnie w kwestiach, które dotyczą komfortu podróży naszych pasażerów. Zależy nam na kontynuacji współpracy w ramach oferty „Wspólny Bilet KM-ZTM”, która jest jedyną taką ofertą w całym kraju. Jest to unikat. Ta oferta zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem podróżnych. Dlatego była sukcesywnie rozszerzana. Zdajemy sobie również sprawę, z tego że brak tej oferty w konsekwencji może doprowadzić do tego, iż podróżni korzystający z pociągów i komunikacji miejskiej zapłaciliby o blisko 100 złotych miesięcznie więcej za dojazd do pracy. Dlatego zabiegamy i bronimy, w imieniu wszystkich podróżnych, tej zdobyczy cywilizacyjnej. Liczymy, że oferta ta nie tylko nie zostanie ograniczona przez ZTM, a wręcz przeciwnie - rozszerzona – podkreśla Dariusz Grajda.

Udało się osiągnąć porozumienie co do dalszego funkcjonowania wspólnego biletu. Koleje Mazowieckie zgodziły się na obniżenie pierwotnie planowanej na ten rok stawki za pociągokilometr. Wynegocjowana kwota została zaakceptowana zarówno przez KM, jak też ZTM Warszawa.

d19tzrz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19tzrz
d19tzrz