Trwa ładowanie...
d4etgi0

Wbił nóż w głowę 25-latki przed centrum handlowym. Sąd skazał go na 14 lat więzienia

Prokurator nie wyklucza wniesienia apelacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wbił nóż w głowę 25-latki przed centrum handlowym. Sąd skazał go na 14 lat więzienia
d4etgi0

Na 14 lat więzienia został skazany Andrzeja A., który w 2016 r. zaatakował nożem 25-letnią kobietę przed centrum handlowym w podwarszawskich Markach. Odpowiadał za usiłowanie zabójstwa. Prokuratura, która wnosiła o karę 25 lat więzienia, nie wyklucza apelacji.

Nieprawomocny wyrok w tej sprawie wydał w poniedziałek Sąd Okręgowy Warszawau2013Praga - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

W marcu 2016 r. na parkingu przy centrum handlowym 26-letni Andrzej A. zaatakował nożem, o długości ostrza 19 cm, 25-letnią kobietę. Zadawał jej ciosy w głowę i klatkę piersiową. Po ataku kobieta była w ciężkim stanie: doznała m.in. pięciu ran kłutych klatki piersiowej, miała też rozległe obrażenia twarzy.

d4etgi0

Media podawały wówczas, że motywem czynu miały być problemy Andrzeja A. z własną partnerką.

Został on wtedy aresztowany. Prokuratura Rejonowa w Wołominie oskarżyła go o usiłowanie zabójstwa w warunkach recydywy - za co grozi dożywocie.

Prokurator wnioskował w sądzie o wymierzenie oskarżonemu kary 25 lat pozbawienia wolności. W ocenie prokuratury sprawca działał w tzw. zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia.

Sąd wymierzył mu karę 14 lat pozbawienia wolności. Ocenił, że mężczyzna dopuścił się czynu, mając ograniczoną zdolność rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

d4etgi0

Zasądził ponadto na rzecz pokrzywdzonej 100 tys. zł tytułem zadośćuczynienia oraz 16 tys. zł tytułem obowiązku naprawienia szkody. "Prokurator nie wyklucza wniesienia apelacji po zapoznaniu z pisemnym uzasadnieniem wyroku" - głosi komunikat.

źródło: PAP

Przeczytaj też: Zna pięć języków, mówi się o nim "złoty chłopiec". Oto kandydat na prezydenta stolicy

d4etgi0

Podziel się opinią

Share
d4etgi0
d4etgi0