Trwa ładowanie...
d6yh7g2

WC za prawie 5 milionów zł. Dubaj? Nie, to Warszawa

Konstrukcja z drogiego drewna miała być gotowa na Euro 2012 - w rzeczywistości budowa trawała ponad rok dłużej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WC za prawie 5 milionów zł. Dubaj? Nie, to Warszawa
d6yh7g2

Toaleta publiczna zbudowana przy Stadionie Narodowym w Warszawie miała kosztować 1,2 miliona złotych i być gotowa na mistrzostwa Europy w piłce nożnej - czyli w 2012 roku. Urzędnicy uznali jednak, że sam szalet to za mało i postanowili, że w budynku będzie również bar i wypożyczalnia leżaków. Ma to pokryć koszty funkcjonowania publicznej toalety - czytamy na portalu internetowym hotmoney.pl .

Czytaj również: 40 osób głoduje na Stadionie Narodowym!

Dlaczego budowa trwała ponad rok dłużej, niż zapowiadano? Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski tłumaczy, że wszystko jest w porządku, bo przecież trwają już odbiory techniczne.

d6yh7g2

Szalet publiczny za 4,6 miliona złotych

Wysoką cenę inwestycji urzędnicy tłumaczą konstrukcją z drogiego drewna (jest to modrzew syberyjski) oraz komplikacją projektu. Parter budynku musi być możliwy do zdemontowania w razie powodzi, a schody mają się dać w takiej sytuacji podwyższyć.

Budynek ma być gotowy lada dzień, jednak nawet kilka miesięcy może potrwać wybranie firmy, która będzie obsługiwać szalet i prowadzić w nim działalność gospodarczą.

Nowe toalety publiczne są w Warszawie bardzo potrzebne, jednak jesteśmy przekonani, że mieszkańcom stolicy i turystom jest wszystko jedno, czy sikają otoczeni modrzewiem, czy zwykłą betonową ścianą. A za takie pieniądze można byłoby postawić kilka szaletów. Najwidoczniej jednak Warszawie pieniędzy nie brakuje.

d6yh7g2

Czytaj również: Dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej przeciw eksmisji mieszkańców Jazdowa

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2