ycipk-2e522y

Weekend utrudnień: Ruszyła Parada Schumana

Parada Schumana odbywa się w związku z obchodzonym 9 maja Dniem Europy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Weekend utrudnień: Ruszyła Parada Schumana
ycipk-2e522y

Ulicami Warszawy maszeruje Parada Schumana. Przemarsz rozpoczął się w południe u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Miodowej. Organizatorzy podkreślają, że celem Parady jest zamanifestowanie idei proeuropejskiej i aktywnej roli Polski w Unii. Hasło tegorocznej, prounijnej manifestacji brzmi "Tu jest Europa!".

Prezes Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana Marcin Zaborowski zaznacza, że organizowana już po raz 17. parada jest wyrazem poparcia dla idei integracji europejskiej i aktywnej roli Polski w Unii. - To także podkreślenie przywiązania do rządów prawa, wolności wyznania i praw mniejszości, ale bez związku z obecną polityką - podkreśla Zaborowski i dodaje, że Fundacja "nigdy nie miała ambicji, aby być częścią marszu partii politycznych".

- Unia Europejska nie jest w najlepszej sytuacji - dodaje Zaborowski. Zaznacza jednak, że - jak dotąd Unii udawało wychodzić się z kryzysów raczej wzmocnioną niż osłabioną. Dodaje, że o kryzysach we Wspólnocie mówi się często, a w przeszłości one ją wzmacniały. Parę lat temu kryzys strefy euro mógł doprowadzić do jej rozpadu, ale udało się go zażegnać.

ycipk-2e522y

Parada Schumana odbywa się w związku z obchodzonym 9 maja Dniem Europy. To wspomnienie tego dnia z 1950 roku - wówczas Robert Schuman przedstawił plan, który stał się zalążkiem integracji europejskiej.

Organizatorzy Parady Schumana podkreślają, że wydarzenie jest apolityczne i nie ma nic wspólnego z dzisiejszym marszem KOD i większości opozycji.

Źródło: (IAR/WawaLove.pl)

Przeczytaj też: Razem: "NIE" dla finansowania Światowych Dni Młodzieży w Parku Szczęśliwickim

ycipk-2e522y
Podziel się
Podziel się
ycipk-2e522y
ycipk-2e522y
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2e522y