Trwa ładowanie...

„WETO” z ludzi, „Łańcuch światła”. Kolejny dzień protestów w Warszawie

Tak będą protestować warszawiacy

„WETO” z ludzi, „Łańcuch światła”. Kolejny dzień protestów w Warszawie
d2qnvqh
d2qnvqh

"WETO" z ludzi, "Łańcuch Światła" i tłumy pod Pałacem Prezydenckim - tak warszawiacy będą protestować w czwartek. Od prawie tygodnia tysiące mieszkańców wychodzą na ulice, by pokazać swój sprzeciw wobec proponowanych zmian w polskim sądownictwie.

O godzinie 18:00 partia Razem organizuje na Placu Zamkowym akcję „Stawiamy Weto”. W ramach wydarzenia powstanie wzniesiony przez demonstrantów napis „WETO”. Jak zapowiadają organizatorzy celem jest zwrócenie uwagi Andrzeja Dudy, prezydenta RP na palący problem zmian jakie zamierza wprowadzić Sejm w ustawach o Sądzie Najwyższym i Krajowej Rady Sądownictwa.

Policja rozstawia barierki

Dwie godziny później przed Pałacem Prezydenckim zostaną zorganizowane takie wystąpienia jak „Protest przeciwko zamachowi PiS na sądy” zaplanowany z inicjatywy Grzegorza Schetyny i PO; „Chcemy 3 razy WETO”- inicjatywa Mateusza Kijowskiego, KOD Mazowsze, Turkusowego Komitety Obrony Demokracji i Będę tam. Do demonstrujących dołączy również Nowoczesna Warszawa Mokotów – z grupą „ N Mokotów przed Pałacem Prezydenckim”.

d2qnvqh

Demonstracje przeniosą się o 21:00 przed Sejm.Tam Akcja Demokracja przygotowała dla Warszawiaków „Łańcuch Światła w całej Polsce: Kulminacja w Warszawie”. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą świec, aby wspólnie utworzyć „Łańcuch Światła”. Ostatni protest tego dnia jest apolityczny. - Nie bierzcie żadnych emblematów politycznych - apelują inicjatorzy wydarzenia.

d2qnvqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnvqh