„WETO” z ludzi, „Łańcuch światła”. Kolejny dzień protestów w Warszawie

Tak będą protestować warszawiacy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„WETO” z ludzi, „Łańcuch światła”. Kolejny dzień protestów w Warszawie

"WETO" z ludzi, "Łańcuch Światła" i tłumy pod Pałacem Prezydenckim - tak warszawiacy będą protestować w czwartek. Od prawie tygodnia tysiące mieszkańców wychodzą na ulice, by pokazać swój sprzeciw wobec proponowanych zmian w polskim sądownictwie.

 O godzinie 18:00 partia Razem organizuje na Placu Zamkowym akcję „Stawiamy Weto”. W ramach wydarzenia powstanie wzniesiony przez demonstrantów napis „WETO”.  Jak zapowiadają organizatorzy celem jest zwrócenie uwagi Andrzeja Dudy, prezydenta RP na palący problem zmian jakie zamierza wprowadzić Sejm w ustawach o Sądzie Najwyższym i Krajowej Rady Sądownictwa.

Podziel się

 Policja rozstawia barierki

Dwie godziny później przed Pałacem Prezydenckim  zostaną zorganizowane  takie wystąpienia jak „Protest przeciwko zamachowi PiS na sądy” zaplanowany z inicjatywy Grzegorza Schetyny i PO; „Chcemy 3 razy WETO”- inicjatywa Mateusza Kijowskiego, KOD Mazowsze, Turkusowego Komitety Obrony Demokracji i Będę tam. Do demonstrujących dołączy również Nowoczesna Warszawa Mokotów – z grupą „ N Mokotów przed Pałacem Prezydenckim”.

 Demonstracje przeniosą się o 21:00 przed Sejm.Tam Akcja Demokracja przygotowała dla Warszawiaków „Łańcuch Światła w całej Polsce: Kulminacja w Warszawie”. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą świec, aby wspólnie utworzyć  „Łańcuch Światła”. Ostatni protest tego dnia jest apolityczny. - Nie bierzcie żadnych emblematów politycznych - apelują inicjatorzy wydarzenia.

Przeczytaj też: "20 złotych podwyżki? To dowcip." Oburzeni lekarze zaprotestują przed Sejmem

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.