Trwa ładowanie...

WĘŻE 2013: "Kac Wawa" najgorszym filmem roku

Akademia WĘŻY przyznała nagrody. Gala odbyła się w Teatrze IMKA w Warszawie, poprowadził ją Tomasz Karolak

WĘŻE 2013: "Kac Wawa" najgorszym filmem roku
d3c0v6g
d3c0v6g

Po raz drugi Akademia WĘŻY przyznała swoje nagrody za najgorsze osiągnięcia w polskiej kinematografii. Niewątpliwym triumfatorem gali była warszawska wersja komedii "Kac Vegas". "Kac Wawa" została nagrodzona aż siedem razy, a także otrzymała Wielkiego Węża, dla Najgorszego filmu 2012 roku.

Kolejnym zwycięzcą wieczoru był Borys Szyc, którego uhonorowano w kategorii Najgorszy aktor, a także Najgorszy duet za rolę u boku Sonii Bohosiewicz. Aktor obiecał przybyć na galę, która odbyła się w Teatrze Imka, jednakże w rezultacie się nie pojawił. Polski show-biznes nie ma dystansu do siebie, a aktorzy poczucia humoru. Zabrakło także Soni Bohosiewicz, która w tym czasie była w w samolocie z Moskwy do Warszawy, oraz Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, zdobywczyni statuetki dla Najgorszej aktorki, która uznała, że to czarny PR i zbojkotowała imprezę. Więcej dystansu do siebie mieli Jacek Samojłowicz i Mariusz Pujszo, którzy przyjęli statuetki za "Kac Wawa", oraz producent Renzo Martinelli, który odebrał Węża za "Bitwę pod Wiedniem".****

W teatrze IMKA odbyła się pierwsza gala drugiej edycji nagród filmowych Węże 2013 dla najgorszych produkcji i twórców. Gospodarzem wieczoru był laureat ubiegłorocznego Węża - Tomasz Karolak. Co myślałem wtedy ("Ciacho")? Po prostu wierzyłem Patrykowi Vedze. Bardzo mi przykro, że nie dostałem Węża w tym roku, nie byłem nawet nominowany. W pewnym momencie zacząłem czytać scenariusze po prostu. To bardzo fajna gala, dużo szczerego śmiechu i imponująca frekwencja widzów oraz mediów. Jestem autorem pomysłu, aby Gala Węży odbywała się w IMCE, choć spodziewałem się, że wielu nominowanych nie będzie. To jest wpisane w tę galę, część kolegów pracuje, a ta pozostała, która nie ma poczucia humoru zwyczajnie nie przychodzi. A ci, którzy dotarli muszą odznaczać się wewnętrzną siłą i jajami! - powiedział Tomasz Karolak.

Pełna lista nagrodzonych:

Najgorszy plakat - Sztos 2/Twoja Stara.Baśń
Najgorszy aktor - Borys Szyc za Kac Wawa
Najgorsza aktorka - Marta Żmuda-Trzebiatowska za Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć
Żenująca scena - Mariusz Pujszo za kopulowanie z poduszką w Kac Wawa
Komedia, która nie śmieszy - Kac Wawa
Najgorszy efekt specjalny - "Rozpaczliwy wilk" z Bitwy pod Wiedniem
Najgorszy duet - Borys Szyc i Sonia Bohosiewicz za Kac Wawa
Najgorszy scenariusz - Kac Wawa
Występ poniżej godności - Marian Dziędziel za Komisarz Blond i oko sprawiedliwości
Najgorsza reżyseria - Łukasz Karwowski za Kac Wawa
Wielki Wąż dla najgorszego filmu - Kac Wawa

d3c0v6g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c0v6g