Trwa ładowanie...

Węziej na ul. Grzybowskiej i Czwartaków. Utrudnienia w ruchu

Prace rozpoczęły się wczoraj w nocy i potrwają do wtorku

Węziej na ul. Grzybowskiej i Czwartaków. Utrudnienia w ruchu
d31rjwb
d31rjwb

Na ul. Grzybowskiej w piątek w nocy, rozpoczęła się duża przebudowa sieci ciepłowniczej. W Rembertowie natomiast układana będzie nowa nawierzchnia.

Na ul. Grzybowskiej firma budowlana zaplanowała przebudowę sieci ciepłowniczej, która ułożona jest pod jezdnią. Dlatego od wczoraj od godz. 22.00 do godzin wieczornych 14 lipca wyłączone z ruchu są lewe pasy obydwu jezdni ul. Grzybowskiej na odcinku od al. Jana Pawła II do pl. Grzybowskiego, a ruch będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku. W tym czasie rozebrana zostanie bariera dzieląca jezdnie. W ten sposób wykonawca przebudowy przygotuje się do zasadniczych prac, które wiążą się z wykopami w miejscu ciepłociągu i komór ciepłowniczych.

Prace przy komorach zlokalizowanych w rejonie budynku nr 5 będą wymagały wyłączenia z ruchu obydwu jezdni ul. Grzybowskiej. Wtedy możliwy będzie tylko dojazd do posesji, a objazd zostanie poprowadzony ul. Świętokrzyską lub ul. Twardą do pl. Grzybowskiego. W czasie przebudowy pozostałego odcinka sieci wyłączona z ruchu będzie jezdnia południowa, a ruch po jednym pasie w każdym kierunku będzie odbywał się jezdnią północną. W ostatnim etapie prac, na wysokości skrzyżowania z ul. Grzybowską dodatkowo zwężona zostanie wschodnia jezdnia al. Jana Pawła II. Ten etap będzie trwał tylko weekend, a ruch w kierunku al. „Solidarności” będzie odbywał się jednym pasem. Po wszystkich pracach odtworzona zostanie nawierzchnia całej południowej jezdni ul. Grzybowskiej.

Natomiast dziś zwężona będzie ul. Czwartaków na odcinku od ul. Licealnej do ul. Kapitańskiej. Wyłączona z ruchu zostanie północna strona jezdni, a za zwężonym odcinku będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy – w stronę torów kolejowych. Ruch w przeciwnym kierunku będzie odbywał się al. Sztandarów lub ulicami równoległymi do ul. Czwartaków. Utrudnienia związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach kanalizacyjnych.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl . Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie ZTM .

d31rjwb
d31rjwb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31rjwb