Trwa ładowanie...

Węższa al. Jana Pawła II. Drogowcy przebudują ulicę

Zamiast pięciu pasów do dyspozycji kierowców będą trzy.

Share
Węższa al. Jana Pawła II. Drogowcy przebudują ulicę
d1rqp5f

Stołeczni drogowcy planują zwężenie al. Jana Pawła II. W tym roku prace mają ruszyć na jednej z jezdni.

Zdaniem stołecznego Zarządu Dróg Miejskich obecnie ulica jest przeskalowana, dlatego liczbę pasów ruchu należy zmniejszyć. W zamian poszerzone zostaną chodniki, powstaną ścieżki rowerowe i posadzone będą nowe drzewa.

Prace mają objąć odcinek al. Jana Pawła II od ronda ONZ do ronda Czterdziestolatka. W tej chwili kierowcy w stronę Mokotowa miejscami mają aż pięć pasów ruchu, a w stronę Żoliborza cztery pasy. Po przebudowie kierowcy mieliby po trzy pasy ruchu w każdą ze stron. Zostałyby one zwężone z 3,25 do 3 metrów. Ponadto na skrajnych pasach pojawiłyby się zatoki parkingowe.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskaliby przede wszystkim piesi i rowerzyści. - Projekt na Jana Pawła II jest przygotowywany. Mamy uzgodnioną geometrię, koordynację z gestorami - twierdzi Łukasz Puchalski , dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w rozmowie z portalem transport-publiczny.pl

d1rqp5f

Część z prac ma ruszyć jeszcze w tym roku. - W tym roku chcielibyśmy zrobić co najmniej jedną jezdnię. Nie mamy jeszcze skończonej dokumentacji. Dopiero wtedy, gdy ją otrzymamy, będziemy wiedzieli na ile środków nam starczy - tłumaczy Puchalski.

Źródło: transport-publiczny.pl/ZDM/Wawalove.pl

d1rqp5f

Podziel się opinią

Share
d1rqp5f
d1rqp5f