Trwa ładowanie...
d3281io
Informacja prasowa
wlw

Whisky Live Warsaw ponownie w stolicy

Już wkrótce święto wszystkich fanów whisky ponownie zagości w Centrum Praskim Koneser. Organizatorzy zbliżającego się Whisky Live Warsaw zapowiadają moc atrakcji oraz rozbudowany o segment ginów koncept festiwalowy.
Share
Whisky Live Warsaw ponownie w stolicy
Źródło: Materiały prasowe
d3281io

Tegoroczna odsłona Whisky Live Warsaw zbliża się wielkimi krokami. W dniach 18-19 października br. Centrum Praskie Koneser stanie się miejscem spotkania tysięcy miłośników whisky oraz innych alkoholi PREMIUM. W gronie tegorocznych wystawców znalazły się duże koncerny, dystrybutorzy, niezależni bottlerzy oraz lokalne destylarnie. Na festiwalu pojawią się znane z poprzednich edycji marki, jak również rynkowi debiutanci. Organizatorzy przewidują rekordową liczbę stoisk oraz gości. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród setek gatunków alkoholi, pochodzących z kilkunastu krajów. W większości będzie to whisky, ale nie zabraknie też: rumów, burbonów, ginów, okowity, a nawet węgierskiej palinki. Spora część trunków będzie degustowana w cenie biletu. Za bardziej limitowane edycje zapłacimy voucherami o wartości 5 zł lub jej wielokrotności.

Giny wchodzą do gry

Nowym projektem będzie Strefa Ginów, stanowiąca miejsce degustacji tego trunku. Dla początkujących smakoszy, nieprzyzwyczajonych do cierpkiego i gorzkiego smaku tego alkoholu, przewidziano rozbudowaną miksologię, czyli możliwość smakowania ginów w drinkach i koktajlach.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- To nowy koncept odpowiadający na coraz większe zainteresowanie i spożycie ginów w Polsce. To jedna z najszybciej rozwijających się kategorii alkoholi mocnych obok rumów i whisky, dodatkowo napędzana wzrostem znaczenia miksologii. Co ciekawe, po gin coraz częściej sięgają kobiety oraz młodsze osoby, doceniając jego wyjątkowy smak i aromat. Liczymy, że dzięki naszej strefie poszerzy się grono miłośników tego alkoholu – przekonuje Jarosław Buss, organizator festiwalu Whisky Live Warsaw. Poza brytyjskim ginami w ofercie festiwalowej pojawią się również jego odmiany z Dalekiego Wschodu.

d3281io

Kolejne atrakcje

Podobnie jak w poprzednim roku organizatorzy uruchomili opcję biletu rozszerzonego, umożliwiającego wejście na teren festiwalu godzinę przed oficjalnym startem Whisky Live Warsaw. Limitowana pula biletów to ukłon w stronę tych, którzy chcą w spokoju porozmawiać z przedstawicielami destylarni oraz zrobić zakupy w sklepie festiwalowym bez konieczności stania w kolejce.

Po raz kolejny na terenie festiwalu powstanie Strefa VIP z barem oraz ofertą limitowanych edycji whisky oraz innych alkohol Premium. Planowana jest również strefa koktajlowa dla fanów prawdziwej miksologii. Życie festiwalowe tętnić będzie również na zewnątrz. Na dziedzińcu powstanie Strefa Cygarowa. Nowością będą bezpłatne pokazy filmu „Whisky dla aniołów”, odbywające się w sali kinowej należącej do Muzeum Polskiej Wódki. Zresztą to nie jedyna atrakcja przygotowana przez tę instytucję. Na dedykowanym stoisku muzeum organizowane będą cykliczne degustacje wódki.

Nie zabraknie też stałego elementu festiwalowego, czyli sesji Masterclass – zamkniętych warsztatów degustacyjnych prowadzonych przez zagranicznych gości. Pojawi się również sklep festiwalowym z cenami niższymi o VAT (-23%) oraz Stacja Dram z unikatowymi, wiekowymi, limitowanymi butelkami oraz możliwością nabycia ich próbek w małych, przygotowanych przez organizatora buteleczkach.

d3281io

Konkursy festiwalowe

W trakcie festiwalu poznamy rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu Whisky Live Warsaw Awards. Międzynarodowe jury w składzie: Paweł W. Jasnowski, Paul Dempsey oraz Ingvar Ronde (wydawca i publicysta corocznego Malt Whisky Yearbook) wybierze w formule blind tastingu Najlepszą Whisky Festiwalową, która zostanie uhonorowana pamiątkową statuetką. Swojego wyboru dokonają również uczestnicy – wskazując najlepszą whisky w Rankingu Popularności.

Każdy uczestnik przy wejściu na festiwal otrzyma bezpłatny kieliszek degustacyjny.

Szczegółowe informacje o Whisky Live Warsaw dostępne są pod adresem: www.whiskylivewarsaw.com.

d3281io

Podziel się opinią

Share
d3281io
d3281io