Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
13-09-2013 16:34

Wiadukt na ulicy Marsa otwarty

Dotychczas użytkowany wiadukt na ul. Marsa jest w stanie grożącym katastrofą budowlaną i stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia ludzi

Share
Wiadukt na ulicy Marsa otwarty
d3gi908

W nocy z czwartku na piątek (12/13 września) otwarto nowy wiadukt na ul. Marsa prowadzący w kierunku Rembertowa. Stara przeprawa została zamknięta i będzie rozebrana.

Ekspertyza Instytutu Badawczego Dróg i Mostów uznaje, że dotychczas użytkowany wiadukt na ul. Marsa jest w stanie grożącym katastrofą budowlaną i stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia ludzi, stąd konieczność wyłączenia go użytku. Ruch w kierunku Marysina Wawerskiego i Rembertowa został skierowany na nowo wybudowany wiadukt.

W ramach przebudowy ul. Marsa na odcinku od ul. Naddnieprzańskiej do ul. Żołnierskiej powstały nowe jezdnie ul. Marsa, przebudowane zostały skrzyżowania (wraz odcinkami ulic) z ul. Chełmżyńską i Okularową oraz Żołnierską i Rekrucką.

d3gi908

Wybudowane zostały także dwa nowe wiadukty nad linią kolejową. Pierwszy z nich – w kierunku centrum – został włączony do ruchu w styczniu tego roku, drugi – w kierunku Rembertowa – dziś w nocy. Ruch na nowo otwartym wiadukcie odbywa się według czasowej organizacji ruchu bo cała inwestycja nie jest jeszcze zakończona. Warunkiem zakończenia całego przedsięwzięcia jest rozstrzygnięcie kwestii budowy ekranów akustycznych. W tej sprawie toczy się postępowanie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Poza tym prowadzone będą jeszcze prace poza jezdniami.

Tymczasem jak informuje portal interetowy TVN Warszawa, ZMID nie uzyskał jeszcze stosownych pozwoleń na użytkowanie wiaduktu - to oznaczać może nałożenie kar na drogowców.

d3gi908
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gi908