Trwa ładowanie...
d1fct37

Wianki nad Wisłą. Koncerty, muzyka, zabawa... i zamknięta Wisłostrada

Zobaczcie, co Was czeka!
Share
Wianki nad Wisłą. Koncerty, muzyka, zabawa... i zamknięta Wisłostrada
d1fct37

W związku z odbywającą się w sobotę w stołecznym Multimedialnym Parku na Podzamczu imprezą „Wianki nad Wisłą”, od godz. 18.00 do 4.00 wyłączona z ruchu będzie Wisłostrada pomiędzy ul. R. Sanguszki a Mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Z informacji przekazanych przez Komendę Stołeczną Policji wynika, że od godz. 18.00 do godz. 4.00 zamknięte będą obydwie jezdnie ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od ul. R. Sanguszki do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Jadący Wisłostradą od strony Mokotowa będą mogli dojechać i skręcić w ul. Grodzką, a dla jadących od strony Żoliborza wytyczona zostanie tymczasowa „zawrotka” przed ul. R. Sanguszki. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego, gen. W. Andersa, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie.

d1fct37

Zorganizowane mają zostać specjalne miejsca parkingowe. Parkingi zlokalizowane będą na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od ul. R. Sanguszki do ul. Z. Krasińskiego.

*Mnóstwo atrakcji *

"Wianki to piknik rodzinny inspirowany słowiańską tradycją uroczystego świętowania Nocy Kupały zwanej również Sobótką. W trakcie radosnych zabaw odbywały się dawniej różnego rodzaju wróżby i tańce, a dziewczęta puszczały wianki z zapalonymi świecami" – informują organizatorzy wydarzenia.

Impreza cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Warszawy. Co roku udział w niej bierze nawet kilkanaście tysięcy osób.

d1fct37

Wczesnym popołudniem rozpoczeły się sobótkowe obrzędy, plecenie wianków małych, dużych i największego – Warszawskiego Wianka Świętojańskiego, który docelowo będzie miał około pięciu metrów średnicy, a wieczorem zostanie zwodowany na Wiśle i w świętojańskim korowodzie popłynie w dół rzeki.

Na Jarmarku Historycznych Rzemiosł będzie można obejrzeć rękodzieła i spotkać kuglarzy. Z kolei wróżki z Alei Wróżb powiedzą, jak odnaleźć wymarzony Kwiat Paproci.

W przystani przy Bulwarze Karskiego z okazji obchodów Roku Rzeki Wisły odbędzie się cały szereg wodnych atrakcji m.in.: rejsy, wyścigi wioślarzy na tradycyjnych łodziach typu hamburka, pokazy jazdy na nartach wodnych i wakeboardzie. O północy niebo nad Wisłą rozświetli pokaz sztucznych ogni. Kulminacyjnym momentem spektaklu będzie wystrzelenie przygotowanego na tę okazję napisu "I love Warsaw"

Na scenie wystąpi m.in. T.Love, O.S.T.R. i Vavamuffin. Gwiazdą będzie też znany holenderski DJ i producent muzyczny Afrojack.

d1fct37

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Źrodło: PAP/WawaLove.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

*Przeczytajcie również: Warszawski marsz dla Puszczy Białowieskiej. Kierują się w stronę ministerstwa *

d1fct37

Podziel się opinią

Share
d1fct37
d1fct37