Trwa ładowanie...
d4tcvhm

Wiceminister krytykuje komunikację miejską w stolicy. Kaznowska: "zachęcam do rezygnacji z limuzyny"

Wiceprezydent stolicy wysłała Patrykowi Jakiemu list - w środku czekała na niego niespodzianka.
Share
Wiceminister krytykuje komunikację miejską w stolicy. Kaznowska: "zachęcam do rezygnacji z limuzyny"
d4tcvhm

- Komunikacja w stolicy Polski jest słaba, nie ukrywajmy tego - mówił w programie "Kawa na Ławę" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Na reakcję warszawskich władz nie trzeba było długo czekać. Renata Kaznowska wysłała wiceministrowi specjalny list, a w nim... kilkadziesiąt biletów.

Nie da się ukryć, że politycy Prawa i Sprawiedliwości starają sie przekonać mieszkańców Warszawy i okolicznych gmin do projektu ustawy zmieniającej granice stolicy. Podstawowym argumentem za przyjęciem ustawy jest problem komunikacji w mieście. Według wojewody mazowieckiego Zbigniewa Sipiery, "jednym z aspektów tego projektu (ustawy - przyp. red.) jest komunikacja, której nie udało się w stolicy urządzić przez tyle lat".

Jego zdanie podziela wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.* *- Komunikacja w stolicy Polski jest słaba, nie ukrywajmy tego, szczególnie jeżeli chodzi o komunikację zbiorową, to powoduje gigantyczne korki. W tej sprawie, można zrobić znacznie więcej - mówił w programie "Kawa na Ławę".

d4tcvhm

Do jego słów postanowiła odnieść się wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Wysłała do wiceministra Jakiego raport opisujący działanie komunikacji publicznej w Warszawie.

- Mam nadzieję, że Pańska nietrafna ocena wynika z niewiedzy, a nie chęci politycznego i populistycznego zysku - napisała Kaznowska i zwróciła uwagę, że w 2016 roku warszawski transport publiczny to ponad 1 126 mln kursów pasażerskich - Już dzisiaj Zarząd Transportu Miejskiego obsługuje 33 gminy, w tym pominięty w poselskim projekcie ustawy Nowy Dwór Mazowiecki – dodaje.

- Rozumiem, że trudno ocenić komunikację miejską nie korzystając z niej. Dlatego mimo, że Pan jako poseł może korzystać z komunikacji miejskiej w naszej metropolii bezpłatnie, dołączam pakiet biletów komunikacji publicznej w pierwszej i drugiej strefie biletowej, mając nadzieję, że skłoni to Pana i Pana współpracowników do zrezygnowania z limuzyny i skorzystania – choć raz – z warszawskiej komunikacji publicznej – podkreśliła, a do pisma dołączyła kilkadziesiąt biletów.* *

Panie Ministrze Jaki, 86% spośród korzystających z transportu publicznego nie zgadza się z Panem!

d4tcvhm

— Renata Kaznowska (@RKaznowska)

Warszawa metropolią?

Zgodnie ze złożonym w Sejmie projektem PiS ws. metropolii warszawskiej, miasto stołeczne Warszawa stałoby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, która objęłaby ponad 30 gmin. Jedną z nich byłaby gmina miejska Warszawa (obecne miasto stołeczne Warszawa), składająca się z 18 dzielnic. Projekt ustawy krytykują władze Warszawy oraz część samorządów.

Rada Warszawy zdecydowała w poniedziałek, że 26 marca odbędzie się referendum gminne, w którym mieszkańcy stolicy odpowiedzą na pytanie czy są "za zmianą granic miasta stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin". Projekt w sprawie przeprowadzenia referendum złożył szef klubu radnych PO w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski. Przeciwko inicjatywie byli radni PiS.

d4tcvhm

Źródło: tvnwarszawa.pl/PAP

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Sasin zmienia zdanie. "Projekt ustawy metropolitalnej zostanie poddany konsultacjom"


d4tcvhm

Podziel się opinią

Share
d4tcvhm
d4tcvhm