Trwa ładowanie...

Wielka akcja CBŚP. Funkcjonariusze przejęli 150 kg chemikaliów do produkcji materiałów wybuchowych

Zatrzymano 14 osób.

Wielka akcja CBŚP. Funkcjonariusze przejęli 150 kg chemikaliów do produkcji materiałów wybuchowych
d20bqpq
d20bqpq

Ponad 150 kg substancji chemicznych do produkcji materiałów wybuchowych, prawie 400 petard, tzw. samoróbek - zabezpieczyli policjanci z CBŚP podczas akcji przeprowadzonej w Warszawie oraz 24 innych miastach Polski. Zatrzymano w sumie 14 osób.

Policja nie chce ujawniać szczegółów sprawy. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że operacja ma związek m.in. z przygotowaniami do zabezpieczenia * Światowych Dni Młodzieży .* Rozpoczną sie one 26 lipca w Krakowie, jednak wczesniej, juz 20 lipca, w stolicy odbędą się tzw. Dni w diecezjach .

Policjanci z CBŚP od wielu miesięcy pozyskiwali informacje o osobach kupujących takie substancje, prekursory, mogące służyć do produkcji materiałów wybuchowych, a także o tych, które mają wiedzę jak konstruować takie ładunki. - Efektem jest akcja przeprowadzona w sumie w 25 miastach - powiedziała WawaLove.pl rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Jak dodała, sprawdzono kilkadziesiąt miejsc, w których - bez wymaganego zezwolenia - mogły być przechowywane ładunki wybuchowe. - Celem akcji było też zabezpieczenie nielegalnie posiadanej broni - dodała Hamelusz.

W sumie policjanci zabezpieczyli 150 kg substancji chemicznych z których można by wyprodukować materiały wybuchowe, kilogram czarnego prochu, ponad kilogram materiałów wybuchowych, prawie 400 petard, tzw. "samoróbek", zapalniki, lonty, 2 granaty, zapłonniki, tuby do produkcji petard oraz np. dokumentację zawierającą instrukcję, w jaki sposób wykonać ładunek wybuchowy. Dodatkowo znaleziono też narkotyki .

d20bqpq

- Zatrzymano 14 osób. Dwie z nich już usłyszały zarzut posiadania narkotyków, jedna zarzut wyrabiania, przetwarzania i posiadania bez wymaganego zezwolenia materiałów wybuchowych - za co grozi do 8 lat więzienia. To, czy i jakie zarzuty usłyszą pozostałe osoby zależy m.in. od analizy zgromadzonych substancji. Trafiły one do badań laboratoryjnych - powiedział rzeczniczka CBŚP

d20bqpq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bqpq