Trwa ładowanie...

Wielki napis przed Sądem Najwyższym. Apel do sędziów

- Apelujemy do Was, Sędziowie Sądu Najwyższego, o to, byście pozostali na swoich stanowiskach i bronili naszych praw - poinformowali organizatorzy akcji ze stowarzyszenia Akcja Demokracja. Przed budynkiem Sądu Najwyższego pojawił się napis "Zostańcie" ułożony ze zniczy.

Wielki napis przed Sądem Najwyższym. Apel do sędziówŹródło: Akcja Demokracja, fot: Rafał Hencel
d1zwkut
d1zwkut

W czwartek o godzinie 20:00 przed budynkiem SN protestowało około 300 osób. Data nie jest przypadkowa, ponieważ w piątek zostanie zwołane Zgromadzenie Ogólne sędziów Sądu Najwyższego.

Zgormadzeni namawiali sędziów, aby stanęli po stronie obywateli i nie rezygnwali ze stanowisk. - Chcemy, by mimo zamachu na niezależność sądu, trwali oni na swoich stanowiskach - tłumaczą ogranizatorzy.

- Nowa, niekonstytucyjna, ustawa o Sądzie Najwyższym skraca Wasze kadencje lub daje Wam możliwość wcześniejszego ich zakończenia. Poprzez tę ustawę rządzący chcą usunąć najbardziej doświadczonych, niezależnych od polityków sędziów i doprowadzić do przejęcia Sądu Najwyższego przez osoby, wskazane przez upartyjnioną Krajową Radę Sądownictwa- wyjaśniają organizatorzy. Dodają, że chcą się sprzeciwić upolitycznieniu wymiaru sprawiedliwości. - Stawka jest wysoka. Sąd Najwyższy zatwierdza wyniki wyborów i wpływa na wykładnię prawa w Polsce - zaznaczają.

W piątek Akcja Demokracja przekaże podpisy pod apelem do sędziów na ręce I Prezes, Małgorzaty Gersdorf.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1zwkut
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zwkut