Trwa ładowanie...
d13deon

Wielkie otwarcie Veturilo. Na mieszkańców stolicy czeka 5200 rowerów

Sezon miejskiej wypożyczalni rowerów rozpocznie się 1 marca i potrwa do końca listopada. Veturilo przygotowało dla użytkowników 366 stacji i 5200 rowerów. - W ubiegłym sezonie przejechano na rowerach aż 10 mln kilometrów - zaznaczają pracownicy ZDM Warszawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkie otwarcie Veturilo. Na mieszkańców stolicy czeka 5200 rowerów
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d13deon

To już siódmy sezon Veturilo, który cieszy się dużą popularnością. W poprzednim roku mieszkańcy Warszawy wypożyczyli sprzęt ponad pięć milionów razy.

W tym sezonie na mieszkańców stolicy czeka wiele nowości. Powstanie 11 nowych stacji dzięki współpracy PKN ORLEN z Nextbike Polska, w tym stacja z 10 rowerami elektrycznymi. Kolejną atrakcją jest uruchomienie Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego. W mieście będą działać 3 stacje z 30 rowerami. Będzie można je wypożyczać na tych samych zasadach, co w Warszawie, korzystając z konta Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego, Veturilo lub dowolnego innego konta Nextbike. 1 marca ruszy również Konstanciński Rower Miejski, który jest kompatybilny z Veturilo. To oznacza, że wypożyczone w Konstancinie-Jeziornie rowery będzie można oddawać w Warszawie i odwrotnie.

*Zobacz wideo: Deweloper przesadził ważące 29 ton drzewo *

- Zachęcam do przesiadki na rowery. Veturilo jest jednym z największych i najpopularniejszych systemów wypożyczalni rowerów miejskich w Europie. Korzystają z niego użytkownicy ze 164 krajów. W rozpoczynającym się sezonie, który potrwa do końca listopada do dyspozycji rowerzystów będzie 366 stacji i ponad 5200 rowerów. W tym 60 rowerków dziecięcych, 45 tandemów i aż 110 rowerów elektrycznych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

d13deon

- Rowery można wypożyczać całą dobę przez aplikację mobilną lub terminal. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z Veturilo muszą zarejestrować się w systemie (przez terminal, aplikację, infolinię lub stronę internetową), zaakceptować regulamin, oraz wpłacić na swoje osobiste konto klienta opłatę w wysokości 10 zł. Pierwsze 20 minut jazdy tradycyjnym rowerem jest bezpłatne. Za kolejne 40 minut wypożyczenia tradycyjnego roweru trzeba zapłacić zaledwie "złotówkę", a za drugą godzinę 3 złote. Trzecia godzina jazdy kosztuje 5 zł, a czwarta i każda kolejna 7 zł - tłumaczą urzędnicy z ZDM.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Zamarznięte ciało mężczyzny w toi-toiu na Pradze-Południe

d13deon

Podziel się opinią

Share

d13deon

d13deon