Trwa ładowanie...

Wilanów rozbłyśnie tysiącem świateł!

Tuż po Nowym Roku rusza II Królewski Festiwal Światła

Wilanów rozbłyśnie tysiącem świateł!
d220erv
d220erv

W dniach 4-6 stycznia 2014 r. odbędzie się II Królewski Festiwal Światła, w czasie którego iluminacje rozświetlą ogrody pałacowe i charakterystyczne punkty dzielnicy, tworząc magiczną scenerię. W pałacowym Ogrodzie Północnym rozbłyśnie „Ogród Wyobraźni”. Przygotowano iluminację Pałacu w Wilanowie, ratusza w budowie przy Plaży Wilanów oraz Świątyni Opatrzności Bożej, a także mapping kościoła św. Anny.

W tym roku po raz pierwszy Trakt Królewski, łączący Plac Zamkowy, Łazienki i Wilanów, został na całej długości podświetlony girlandami, przygotowanymi przez firmę Multidekor, wykonawcę całej świątecznej iluminacji miasta. Ta ostatnia została uznana m.in. przez francuski dziennik Le Figaro za jedną z najpiękniejszych iluminacji miast na świecie! Rozświetlony Trakt Królewski to nie tylko symboliczne połączenie Starego Miasta z dawną letnią rezydencją króla Jana III Sobieskiego, ale również świetlne wyznaczenie przestrzeni, w której warszawiacy spędzą okres Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Święto Trzech Króli.

6 grudnia w ogrodach pałacowych otwarto dwukrotnie większy niż w ubiegłym roku Labirynt Światła Króla Jana, odbyły się pokazy mappingów oraz iluminacji architektonicznych. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Labirynt Światła będzie bezpłatnie udostępniony dla gości. Jednak prawdziwa kulminacja światła będzie miała miejsce podczas II Królewskiego Festiwalu Światła, który odbędzie się w Wilanowie w dniach 4-6 stycznia 2014 r.

d220erv

Druga edycja tego wydarzenia ma zachwycić swoją różnorodnością i zasięgiem. II Królewski Festiwal Światła rozpocznie się 4 stycznia 2014 r. o godz. 16.30 w Ogrodzie Północnym Pałacu w Wilanowie, gdzie rozbłyśnie „Ogród Wyobraźni”, najnowsza instalacja świetlna Multidekor, połączona z oprawą muzyczną. Zebrani goście zostaną aktorami w premierowym widowisku „Światło – Dźwięk”. „Ogród Wyobraźni” będzie otwarty dla zwiedzających, podobnie jak Labirynt Światła, aż do 15 marca 2014 r.

d220erv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d220erv