Trwa ładowanie...

Wiosenny Test Coopera dla wszystkich

Dwanaście minut wystarczy, by sprawdzić swoją kondycję

Wiosenny Test Coopera dla wszystkich
d2v9kyq
d2v9kyq

Dwanaście minut wystarczy, by sprawdzić swoją kondycję. W niedzielę, 17 maja, w godz. 10.00 – 16.00 na stadionie RKS Skra (ul. Wawelska 5) odbywać się będzie wiosenna edycja Testu Coopera. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Test Coopera jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Pierwszy, wiosenny Test Coopera odbędzie się w niedzielę, 19 października, na stadionie RKS Skra (ul. Wawelska 5). Próby prowadzone będą w godzinach 10.00 – 16.00. Aby wziąć udział w teście należy zapisać się za pośrednictwem formularza internetowego . Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. *Impreza otwarta jest dla wszystkich – niezależnie od płci, wieku i stażu biegowego.___*_

Podczas rejestracji, uczestnicy mogą wybrać przedział, w którym chcieliby wziąć udział w próbie. Starty odbywają się co dwadzieścia minut – o pełnej godzinie oraz dwadzieścia i czterdzieści minut po. W celu potwierdzenia rezerwacji należy przyjść najpóźniej 30 minut przed godziną, na którą została dokonana rezerwacja.

Osoby niepełnoletnie, aby wystartować w teście, muszą posiadać zgodę rodziców do uczestniczenia w wydarzeniu. Wystarczy wydrukować deklarację i poprosić opiekuna o jej podpisanie. Deklaracja dostępna jest tutaj .

d2v9kyq

Wszyscy uczestnicy testu otrzymają certyfikat udziału, butelkę wody. Pierwszych 150 osób zarejestrowanych przez Internet otrzyma dodatkowo pamiątkową koszulkę.

Szczegółowe informacje i zapisy na www.testcoopera.pl

d2v9kyq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v9kyq