Trwa ładowanie...

Wjazd na trasę AK będzie zamknięty przez rok!

Kolejne remonty związane z modernizacją Mostu Grota-Roweckiego

Wjazd na trasę AK będzie zamknięty przez rok!
dngz84l
dngz84l

W piątek wieczorem zostanie zamknięty wjazd z Wisłostrady na most Grota-Roweckiego. Taka sytuacja utrzyma się przez rok. Objazd na czas remontu został wytyczony, trasą przez Most Północny. Zapowiadają się kolejne utrudnienia w ruchu.

Dotychczas mieszkańcy Białołęki i Targówka mieli wybór. W trakcie popołudniowego szczytu, mogli stać w korku, do wjazdu na most Grota-Roweckiego, lub pokusić się o nadrobienie kilku kilometrów, żeby utknąć, w niewiele mniejszym korku na moście Północnym. Alternatywy nie będzie, od kiedy rozpocznie się remont, a ślimak prowadzący na trasę AK, zostanie zrównany z ziemią. Zamknięty zostanie wjazd z ul. Wybrzeże Gdyńskie na most gen. S. Grota-Roweckiego w kierunku Marek, czyli relacja południe wschód – informuje stołeczny ratusz.

Utrudnienia zaczną się w piątek, około godziny 22.00. Od tego momentu dojazd do północno-wschodniej i południowo-
wschodniej części Warszawy, będzie bardzo utrudniony ale nie niemożliwy. Dodatkowym rozwiązaniem, może być zawrócenie na Wisłostradzie, na wysokości ul. Gwiaździstej i wjechanie na most z drugiej strony. Nie jest to jednak wielkie pocieszenie, bo odcinek ten jest bardzo krótki, więc wiele samochodów nie ma szansy się tam zmieścić. Na planowanym remoncie ucierpią również kierowcy korzystający dotychczas z mostu Północnego, bo tam przewiduje się największe korki.* Od piątku, aby dostać się z mostu Grota- Roweckiego na ul. Jagiellońską będzie trzeba pokonać dystans 10km zamiast 1,5km.* Zakończenie prac jest planowane na październik 2015.

dngz84l

Autobusy w tym czasie pojadą krótszą trasą. Zarząd Transportu Miejskiego objazd wytyczył ulicą Słowackiego:

114, w kierunku BRÓDNO-PODGRODZIE: od pl. Wilsona: Słowackiego – al. Armii Krajowej i dalej swoją trasą.

118, w kierunku BRÓDNO-PODGRODZIE: od skrzyżowania Wybrzeże Gdyńskie/Krasińskiego: Krasińskiego – Słowackiego – al. Armii Krajowej i dalej swoją trasą.

Odbudowany ślimak ma zostać oddany do ruchu w październiku 2015.

dngz84l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dngz84l