Trwa ładowanie...

Władze Śródmieścia wciąż próbują się pozbyć domków fińskich

Warszawiacy nie zgadzają się na to, w sobotę organizują Święto Osiedla Jazdów pod hasłem "Domki fińskie nie do zbycia!"

Władze Śródmieścia wciąż próbują się pozbyć domków fińskich
d2cgoui
d2cgoui

Dyrektor ZGN Śródmieście, Małgorzata Mazur, wystąpiła do Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz z prośbą o wydanie zgody na przeznaczenie domków fińskich do zbycia. Dyrektor chce, aby domki zostały rozebrane i przeniesione w inne miejsce.

Przeznaczenie "domków fińskich" do zbycia pozwoli uniknąć wydatków związanych z kosztami ich wyburzania przez specjalistyczne firmy, umożliwiając jednocześnie osobom lub podmiotom zainteresowanym ich dalszym istnieniem na ich nabycie i ewentualne przeniesienie w dowolnie wybrane miejsce.

Pełna treść pisma znajduje się TUTAJ

d2cgoui

Stowarzyszenie Mieszkańców Domków Fińskich Jazdów wraz z organizacjami zrzeszonymi wokół inicjatywy "Otwarty Jazdów" nie zgadzają się z działaniami Miasta, których celem jest likwidacja Osiedla Jazdów. Jako pierwsi w Warszawie złożyli wniosek o inicjatywę lokalną. Złożone również zostało pismo z prośbą o zaprzestanie wspomnianych działań:

W związku z podjęciem przez SMDFJ działań, których celem jest organizacja i przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie przyszłości i formy funkjonowania Osiedla Jazdów w Warszawie (...) zwracamy się z uprzejmą prośbą o niezwłoczne zaprzestanie wszelkich działań ze strony Miasta oraz jego organów wykonawczych, których jednoznacznym celem jest likwidacja istniejących pustostanów i wysiedlenie mieszkańców osiedla Jazdów, do czasu zorganizowania, przeprowadzenia i zakończenia wspomnianych konsultacji społecznych.

Za darmo: Otwarty Jazdów/osiedle domków fińskich (ZDJĘCIA)

Aby wokół sprawy osiedla nie zapadła cisza, w związku z wystosowaniem przez ZGN pisma do Prezydent Warszawy, w sobotę 12 października odbędzie się niezykłe święto - Święto Osiedla Jazdów.

Podczas sobotniego wydarzenia odbędzie się kilka spacerów - między innymi bedzie okazja, aby zajrzeć do pustostanów zagospodarowanych w ramach akcji Otwarty Jazdów. Odbędzie się spotkanie dla osób/organizacji zainteresowanych działaniem w ramach Otwartego Jazdowa.

d2cgoui

Do tego kolejna osiedlowa garażówka, ciekawe warsztaty dla dorosłych i zajecia dla dzieci. Pojawi się również wegańska i bezglutenowa ekipa #Fooddesigners, która popiera pozostanie Domków Fińskich na Jazdowie i dalsze działania otwarte dla wszystkich mieszkańców Warszawy.

Więcej o wydarzeniu dowiecie się TUTAJ

Zapraszamy i polecamy. WSTĘP WOLNY!

* Uzdrowiskowo w domku fińskim na Jazdowie*

d2cgoui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cgoui