Trwa ładowanie...

Władze Targówka przeciwne zmianom przystankowym przy Julianowskiej

Wszystko w związku z licznymi postulatami ze strony mieszkańców.

Władze Targówka przeciwne zmianom przystankowym przy Julianowskiej
dla7dqm
dla7dqm

9 listopada odbyła się robocza wizytacja ulicy Rembielińskiej, ze strony Zarządu Dzielnicy Targówek. Aktualnie trwa bowiem modernizacja trasy tramwajowej pomiędzy Dworcem Wileńskim a Żeraniem Wschodnim. Powodem takiej decyzji były głosy mieszkańców, dotyczące zmian przystankowych przy ulicy Julianowskiej. Stąd sprawą osobiście zainteresował się burmistrz Sławomir Antonik. Chodzi o zlikwidowanie dwóch obecnie istniejących: przy pobliskim sklepie oraz bazarku, i zastąpienie ich zupełnie nowym przystankiem. Niestety pasażerowie nie są zbytnimi entuzjastami wprowadzonych zmian .

- Panie burmistrzu dlaczego nie ma tu przystanku? Jak idąc o kuli mam się doczłapać tak daleko? – pytała jedna z mieszkanek Targówka. Obecne na miejscu władze musiały szczegółowo tłumaczyć się z zaistniałem sytuacji.

- Inwestycję prowadzi spółka Tramwaje Warszawskie. Dzielnica nie jest wykonawcą przedsięwzięcia. W zamian za dwa funkcjonujące do tej pory przystanki , stworzono jeden w zupełnie nowej lokalizacji – nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie. Gdyby pozostawiono przystanek tuż za ulicą Julianowską, jadąc w stronę centrum - nie byłoby problemu. Taka lokalizacja zapewniałaby również obsługę ruchu z ulicy Bolesławickiej. Będziemy natychmiast interweniować – zapowiedział burmistrz Targówka Sławomir Antonik. Prawdopodobnie do spotkania w tej sprawie z przedstawicielami Tramwajów Warszawskich dojdzie już jutro. Zniecierpliwieni mieszkańcy mają nadzieję na uwzględnienie ich uwag do tej inwestycji .

dla7dqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dla7dqm