Trwa ładowanie...

Władze Warszawy zapolują na dziki!

"Zagrażają mieszkańcom stolicy"
Share
Władze Warszawy zapolują na dziki!
d33u7wf

Władze Warszawy zapolują na dziki! Na szczęście nie będzie to polowanie krwawe, bo do zwierząt strzelać będą weterynarze strzykawkami ze środkiem usypiającym. Uśpione zwierzęta zostaną przewiezione do lasu tak daleko, by nie miały szans na powrót do stolicy - informuje IAR. Dziki stały się zbyt niebezpieczne - argumentuje swoją decyzję ratusz.

Od początku roku z powodu dzików w Warszawie doszło do 400 wypadków. Na początku lipca dziki swoim wtargnięciem na płytę sparaliżowały ruch na lotnisku Okęcie. Ostatnio ze 100-kilogramowym osobnikiem zderzył się na Wisłostradzie Sebastian Wierzbicki - kandydat SLD na prezydenta stolicy.

Zobacz: Jastrzębie będą strzec Lotniska Chopina!

d33u7wf

Ok. 17.30 wielki dzik przechodził na drugą stronę jezdni - mówi Gazecie Wierzbicki. -* Uderzyłem w niego bokiem auta, ale gdybym nie zmienił pasa, wszystko mogło się skończyć o wiele gorzej. Może to brzmi śmiesznie, ale wesołe nie było. *

Jak powiedział radiu RDC Jarosław Dąbrowski, wiceprezydent Warszawy, ratusz jest zmuszony od odstrzału. Obecne metody walki z dzikami zawodzą. Dziki są odławiane obecnie za pomocą pułapek, które przestały być skuteczne. Za sprawą warszawiaków, bo ci bardzo często uwalniają z nich schwytane zwierzęta.

Zobacz także: Warszawscy raperzy nagrali utwór na rzecz bezdomnych zwierząt [WIDEO]

d33u7wf

Podziel się opinią

Share
d33u7wf
d33u7wf