Trwa ładowanie...
d25jp6b

Właściciele kamienicy odpowiadają Śpiewakowi. "Rozpowszechnia nieprawdziwe informacje"

Kandydat na prezydenta Warszawy we wtorek stwierdził, że reprywatyzacja kamienicy przy ul. Marymonckiej 49 mogła zostać przeprowadzona bezprawnie. Pełnomocnicy właścicieli nieruchomości twierdzą, że Jan Śpiewak kłamie w sprawie reprywatyzowanej kamienicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Właściciele kamienicy twierdzą, że Jan Śpiewak mówi nieprawdę
Właściciele kamienicy twierdzą, że Jan Śpiewak mówi nieprawdę (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
d25jp6b

Śpiewak powiedział, że w sprawie reprywatyzowanego budynku doszło do ponadpartyjnego układu sięgającego najwyższych struktur stołecznego samorządu. Jak informuje, nieruchomość przy ul. Marymonckiej 49 została przekazana rzekomym spadkobiercom w 2004 roku. Decyzji wydanej przez Zarząd Budynków Komunalnych na Bielanach nie potwierdzono wtedy żadnym aktem notarialnym. Prawnicy właścicieli dementują tę informację.

"Właściciele kamienicy posiadają komplet dokumentacji oraz korespondencji dotyczącej procesu zwrotu kamienicy oraz relacji z mieszkańcami, które zawsze były dostępne dla organów administracji samorządowej czy też państwowej, a także dziennikarzy zainteresowanych sprawą tej nieruchomości" - czytamy w przysłanym do redakcji oświadczeniu pełnomocników. Prawnicy podkreślają również, że Jan Śpiewak "nigdy nie wyraził woli zapoznania się z nimi, lecz zdecydował się rozpowszechniać niesprawdzone i nieprawdziwe informacje".

W sprawę reprywatyzacji kamienicy mieli być zamieszani Edmund Świderski, czyli ówczesny radny miasta z PiS oraz jego żona, która jest właścicielką firmy odpowiadającej za reprywatyzację nieruchomości. Jak podkreślają prawnicy właścicieli, Jan Śpiewak działa "w złej wierze, dla celów politycznych".

d25jp6b

Zobacz także: Żakowski: Tusk nie ma szans na wygraną. Wybory nie będą uczciwe

Przedstawiciele właścicieli kamienicy podkreślają, że kandydat na prezydenta Warszawy był wielokrotnie zapraszany na ich spotkanie z mieszkańcami nieruchomości. Jak twierdzą, Śpiewak nigdy nie skorzystał z tej możliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25jp6b

Podziel się opinią

Share
d25jp6b
d25jp6b