Trwa ładowanie...

Włochy i Ursus bez wody. Trwa naprawa magistrali

Prace nad przywróceniem pełnej drożności magistrali potrwają 24 godziny.

Włochy i Ursus bez wody. Trwa naprawa magistrali
d2fodwi
d2fodwi

W wtorek o godz. 8:00 zespół wodociągów warszawskich rozpoczął naprawę magistrali zasilającej m.in. dzielnice Ursus i Włochy. W wyniku prac remontowych mieszkańcy wspomnianych obszarów muszą liczyć się z czasowymi przerwami w dostawie wody. Prace nad przywróceniem pełnej drożności potrwają 24 godziny.

Do awarii doszło w piątek, 13 maja. Wówczas uszkodzeniu uległa magistrala zasilająca aglomerację pruszkowską, a także warszawskie dzielnice Włochy i Ursus. W trakcie prowadzenia wtorkowych prac mieszkańcy Piastowa, Pruszkowa, Michałowic, Reguł oraz dzielnic Ursus i Włochy będą odczuwali spadek ciśnienia lub całkowity brak wody, szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prosi mieszkańców o przygotowanie niezbędnych zapasów wody na czas usuwania uszkodzenia.

Wodociągowcy wyjaśniają, że magistrala o średnicy 1,2 metra, w rejonie awarii położona jest 9 metrów poniżej poziomu gruntu. - Co wyjątkowo utrudnia naprawę i może wydłużyć czas trwania operacji z uwagi na konieczność wykonania wykopu o głębokości sięgającej do 10 metrów - wyjaśniają. W związku z powyższym, przewidywany czas naprawy wynosi 24 godziny, z możliwością przedłużenia do 72 godzin, w zależności od miejsca uszkodzenia. Oszacowanie czasu usunięcia awarii będzie możliwe po wykonaniu wykopu i oględzinach perforacji. Pierwsze, przybliżone informacje zostaną podane we wtorek, około godz. 15:00.

Lokalizacje beczkowozów z wodą pitną:

  1. Pruszków

- ul. Emancypantek róg ul. Lalki
- ul. Antka róg ul. Placówki
- ul. Sienkiewicza 5
- ul. Bolesława Prusa 35

  1. Piastów
d2fodwi

- ul. Łukasińskiego (przy AWAKU, os. Ogińskiego)
- ul. Piłsudskiego 56

  1. Michałowice

- ul. Szkolna 15 (przy szkole)
- ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a ul. 11. Listopada

  1. Reguły - ul. Wiejska róg ul. Krótkiej
  1. Opacz Kolonia

- ul. Centralna przy WKD

  1. Warszawa

- ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego
- ul. Wojciechowskiego 37
- ul. Magnacka 3
- ul. Ryżowa 48
- ul. Warszawska 59

d2fodwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fodwi