Trwa ładowanie...

Wojciechowicz o kulturze. "Zwiększenie nakładów o około 150 mln zł"

Kandydat Akcja Warszawa w czwartek przedstawił "pakiet dla kultury". Zaproponował m.in bony i stypendium dla 100 utalentowanych dzieci. - Samorząd warszawski ma duży wpływ na to, co się w kulturze dzieje - ocenił Wojciechowicz.

Wojciechowicz o kulturze. "Zwiększenie nakładów o około 150 mln zł"Źródło: East News, fot: Mateusz Grochocki
d1h8px9
d1h8px9

Jacek Wojciechowicz zaznaczył na początku konferencji, że on w swojej działalności jako I wiceprezydent zajmowałem się głównie inwestycjami, nie sprawami kultury. - Natomiast w dalszym ciągu uważam, że kultura jest niezwykle ważna Warszawie, w każdej gminie, każdym mieście. W Warszawie szczególnie, bo Warszawa jest największym polskim miastem - podkreślił.

Dodał, że samorząd warszawski ma duży wpływ na to, co się w kulturze dzieje. - W związku z czym w mojej koncepcji Warszawa musi się rozwijać, ale jednocześnie rozwijając się, zwiększając budżet, musi dbać o te sfery życia, takie jak opieka społeczna, kultura, służba zdrowia czy sport - zapewnił były wiceprezydenta Warszawy.

d1h8px9

- Dzisiaj mówimy o kulturze, o propozycjach dla kultury. Mówimy o zwiększeniu nakładów na kulturę o około 150 mln zł. To oczywiście kwota z jednej strony duża, a z drugiej bardzo ogólna, bo szczegóły pokażemy dalej - powiedział kandydat.

Propozycje Jacka Wojciechowicza:

  • Bon kulturalny dla młodych ludzi,
  • Złota 100-tka Warszawy, czyli stałe stypendium dla 100 utalentowanych dzieci, aż do skończenia studiów,
  • Bilet dla teatru dla seniorów powyżej 70 roku życia na koszt miasta raz w roku,
  • Centrum Kulturalne na Pradze,
  • Utworzenie Centrum Kultury na obszarach, w których go brak, np. Wesoła, Ursynów czy Radę Kulturalną przy prezydencie Warszawy.

Zobacz także: Mem z Andrzejem Dudą pobił sieć. Rzecznik prezydenta komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h8px9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h8px9